Środa
20.12.2017
nr 354 (4525 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Rozwiercanie czokow

Autor: julian  godzina: 08:01
Witam. Tylko obcięcie luf o 50 mm. Ja mam ruskiego iża z dwoma parami luf jedne trapowe a drugie skidowe-cylindry komplet fabryczny na jednym numerze, właśnie te są krótsze o 50 mm jak skrócisz lufy to proponuję żebyś kupił sobie muszkę światłowodową około 70 zł ,którą przykleisz sam bez problemów do rzutków rewelka ,jak byłem młodszy to czyściłem krąg bez problemów. Pozdrawiam D.B. Julian.

Autor: ORDYNAT  godzina: 10:53
... skracanie luf to nie zawsze dobry pomysł ... trzeba wiedzieć ile i w jakiej broni ... do tego trzeba pamiętać, że proch się zmienia i są koszyczki na śrut i może trzeba będzie zacząć elaborować pod konkretną lufę, której cienkościenność to pewien "unikalny klimat" ...

Autor: rales  godzina: 12:18
ad Anschutz: Nie znam polskiego określenia, przetłumaczyłem szwedzkie/angielskie. Niekiedy czoki mają ścianki paraboliczne, a nie proste. ad pawel615: Kiedyś w Rosji słyszałem OD RUSZNIKARZA, że wcześniej tj za czasów ZSRR, przyjeżdżała do nich broń niemiecka głównie Merkel, z ciasnymi czokami, i część użytkowników zlecała ich spolerowanie do własnych oczekiwań. Czyli pewnie można. Darzbór!!

Autor: ogór  godzina: 16:15
czok progresywny to czok stopniowo zwężający sie parabloiczne kiedys ponoc byly ale ja ich nigdy nie widziałem

Autor: Ryszard  godzina: 19:18
urznąć to każdy potrafi, nie musi być rusznikarzem. Dobre pytanie padło - jak można 'przekalibrować" czoka, to czy zrobią to dobrze. Moje pytanie brzmi - a maja czym ? Stosowny rozwiertak to wydatek ok 230 eurosiów plus vat, czyli jakieś tysiąc dwieście zetów. Komu się to opłaci ?

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 19:46
To kto robil te docinki w rozdętych drylach??