Środa
14.03.2018
nr 073 (4609 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Schmidt bender zenith

Autor: mariandzik  godzina: 10:58
Kupiłem dokładnie taką lunetę "made in Germany", czteroletnią, od dobrego kolegi za 3.800 zł. Uważam, że to niska, koleżeńska cena, ale 5.000 to trochę za dużo. Mogę polecić trwałość modelu. Choć nie ma czym się chwalić........ to opiszę moje ostatnie niemiłe zdarzenie. Kniejówka z tą lunetą spadła mi z ambony. Zjechała po drabinie i około 1,5 m nad ziemią bardzo mocno uderzyła okularem w jeden ze stopni, odbiła się, odwróciła w powietrzu i uderzyła lufą pionowo w zmrożoną grudę, po czym upadła na bok i przejechała kawałek po śniegu. Aż bałem się zejść, bo spodziewałem się najgorszego. Lunetę miałem dwa miesiące. Zdziwiłem się bardzo, gdy zobaczyłem, że jedyne uszkodzenie to ułamana klapka lunety i delikatnie odgięty pierścień okularu, na którym założona jest gumka. Sprawdzałem już kilkukrotnie wykładając ją na mróz - nie rozszczelniła się. Podświetlenie działa, zmiana powiększenia również. Oczywiście przestawiła się delikatnie (10 cm w dół). 4 kulki starczyły, aby znów powtarzalnie biła w punkt. Każdy ruch regulacją odzwierciedlony był na tarczy, a zatem mechanika działa całkowicie poprawnie. Choć takiego "testu" nie życzę nikomu, to może on być potwierdzeniem dla wszystkich o wysokiej jakości mechaniki i trwałości tej lunety.

Autor: tomaszekT.  godzina: 15:16
mariandzik cyt"Oczywiście przestawiła się delikatnie (10 cm w dół). " Nie zawsze jest to takie oczywiste bo bardzo często zmiana jest w wyniku drgnięcia montażu.

Autor: specmisiek  godzina: 16:01
mariandzik-oczywiście nie zamierzasz jej sprzedawać?...;-) Z używana optyką jest jak z kobietą.. Nigdy nie wiesz na pewno kto ją miał i co z nią robił.. Ja miałem kupić dwa razy używanego Aimpointa i raz podobno miałem słaby wzrok bo kropka była kreską (akurat sprzedający na swojego pecha chyba był z tego samego miasta) a drugi raz wszystko było słodziutko dopóki nie zacząłem się dopominać gwarancji zwrotu gdyby coś było nie w porządku..Tłumaszenie? "A bo kiedyś wysłałem i kupujący uszkodził i odesłał" No ja w to za bardzo nie wierzą że kupujący celowo uszkadza i odsyła.. To tylko tyle i aż tyle na wypadek okazji wszelakich...Dzięki szczerości Kolegi mariandzik radzę o tym pomyśleć... Pozdrawiam