Czwartek
12.04.2018
nr 102 (4638 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Hornady Precision Hunter ELD-x 30-06

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 08:53
Nie znam Hornady Precision ale przyłączę się do opinii kol. jeager. Strzelam SST 180 gr w fabrycznej elaboracji Fiocchi /30.06/. Jelenie strzelane na komorę do boku mają czysty wlot. W płucach, czasem sercu - częściowe zniszczenia , w żebrach na wylocie czysty przestrzał bez krwiaków. Przy strzałach na kulawy sztych w większości przestrzału brak. Po wypatroszeniu tusze czyste bez krwiaków! Gorzej wygląda to jeśli trafi się w łopatkę lub kark. Wtedy zniszczenia są widoczne ale nigdy nie miałem tak, "że krwiak zaczynał się na komorze a kończył na zadzie". Amunicja bardzo skuteczna, odejścia niewielkie. Piotr Waślicki

Autor: tomek_al  godzina: 12:24
Producent tego pocisku reklamuje się że: The SST® creates a devastatingly large wound channel. Takie jest po prostu zadanie tej amunicji ale niektórym "nie uszkadza tuszy". Każdy ma prawo mieć swoje spostrzeżenia. Niech każdy zatem strzela z tego co mu się sprawdza, ja o tym pocisku mam wyrobioną opinię.

Autor: jeager  godzina: 15:22
Ja w tym kalibrze strzelam z SST 165 GR. Przetestowałem wiele pocisków własnej elaboracji i najlepszym stoperem okazał się właśnie ten pocisk. Mój kolega z Niemiec jeździ na pędzone polowania dzików do Rumunii i Węgier właśnie z tym wynalazkiem. Na jednym stanowisku strzela 10-16 dzików. Kabany rolują jak zające. Ani jednej sztuki nie zmarnował i nie poszukuje postrzałków. Natomiast jego koledzy z RWS-ami mają problemy z podniesieniem strzelanego dzika. Nie mają takich rezultatów jak on. Twierdzi, że nigdy nie miał tak skutecznej amunicji.