Środa
12.09.2018
nr 255 (4791 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Montaż do Haenel Jaeger 10

Autor: RomanMR  godzina: 08:51
Ha kupię sobie i zamontuję lunetę DOT. To będzie już dla Kolegi Marka zestaw idealny. Czego się nie robi żeby sprawić przyjemność Koledze myśliwemu. Obawiam się , że w kolorze zupy pomidorowej może nie być ale poszukam.

Autor: specmisiek  godzina: 09:53
Po sukcesie rynkowym Haenela (który jest praktycznie filią Merkal) producenci tacy Jak Sauer czy Mauser wypuścili budżetowe ale solidnie zrobione modele S100 i M18. M18 wręcz jest reklamowany jako "karabin dla ludu|" Można się z tego śmiać, można kpić ale widziałem budowę tej broni (której też nie produkują w kalibrach na Afrykę bo i poco?) i naprawdę życzyłbym sobie żeby te "cezetki" i inne"ZK" były tak solidnie skonstruowane. Profesjonalista nie zawsze szuka broni najdroższej. Z pewnością nie wybierze takiej z 11 klasą drewna które może pęknąć w nieoczekiwanym momencie, raczej nie wybierze takiej pokrytej grawerunkiem z 12 scenami z życia św. Huberta czy innymi bohomazami...Owszem-biżuteria i broń - to może podniecać albo i rozpraszać i znajduje swoich wielbicieli ale mnie to nie kręci. Tak samo nie kręci mnie pomarańczowa osada przy broni bo wolę kamizelkę w takim kolorze na polowaniu zbiorowym. Nawet bliżej przestrzegania rozporządzenia o warunkach wykonywania polowania to jest...A o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam.

Autor: Marek Biały  godzina: 13:05
Znowu pełna zgoda! Za czasów Gierka autem dla ludu był Fiat 126p, teraz role repetiera dla ludu zaczyna pełnić HJ10. Dla mnie to bardzo ważna i wyraźna informacja.

Autor: specmisiek  godzina: 13:49
Akurat pisałem o M18 bo to ma być "broń dla ludu" ale czy to ważne w tym wypadku? ;-) Przecież takie szczegóły mogą być zbyt trudne do ogarnięcia..;-) I to w syntetyku i tamto, oba czarne ;-) Darz Bór

Autor: Marek Biały  godzina: 14:01
Znowu pełna zgoda! Nie różnicujmy Trabanta od Fiata 126p. Jakość ta sama. I zdecydowanie tylko dla ludu.

Autor: specmisiek  godzina: 14:03
Przypomnę z pewną dozą nieśmiałości, że piszemy tu o HJ 10 i montażu do niego a nie o trabantach czy innych samochodach jakby ktoś jeszcze tego nie zauważył ;-)

Autor: Marek Biały  godzina: 14:10
Tak, ale czyż nie widać gołym okiem relacji jakości między HJ10, Trabantem, a nawet butami typu Relax? Wszystko to było dla ludu i wszystko beznadziejne. Tego typu obrazowanie cenniejsze jest niż tysiąc słów!

Autor: specmisiek  godzina: 14:36
Nie widać.