Środa
12.09.2018
nr 255 (4791 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Budżetowy noktowizor  (NOWY TEMAT)

Autor: Sobeek  godzina: 18:07
Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem noktowizora oglądam słynne budżetówki Nightjager NH-1 i Bestguarder WG-50, porównując ich dane techniczne nie zauważyłem żadnej różnicy poza kolorem zewnetrznym, mam wrażenie, że to klony, ktoś miał doczynienia z obiema zabawkami i coś powie więcej czym sie różnią czy wybór jest objętny. Myślałem jeszcze o Yukon 5x60NV. Pozdrawiam, Darz bór.

Autor: tomaszekT.  godzina: 18:40
Testowałem oba . Wybrałbym wg-50 Jest to urządzenie wystarczające do rozpoznania celu na ok 300m. Naświetla oko.

Autor: F.N.S  godzina: 20:52
A które ci naświetla ? :) Jeśli chodzi o te dwa modele to wiela tego było na forum. Poszukaj w archiwum są dość długie tematy z opiniami. Kupuj ten który ci się uda taniej wyhaczyć. Yukon to analog. Wg50 używam też w dzień jak zapomnę lornetki (rano późne) - nic się nie dzieje. Od czasu do czasu jakiś rolnik pilnując kukurydzy poświeci mi latarką - też nic. Cyfra to cyfra.

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:05
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: F.N.S  godzina: 21:18
Rany boskie ! Alien! hehe

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:25
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: F.N.S  godzina: 21:26
Tomaszku - jestem na etapie zakupów lego dla siostrzeńca - między innymi takie cudo planuje.

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:29
Właściwy etap. Z radami zaczekaj.

Autor: F.N.S  godzina: 21:36
A powracając do tematu Temat: Budżetowy noktowizor Zalecenie moje : kupuj najtaniej nr 2 zalecenia : cyfra zamiast analoga Gdzie ty widzisz podniecanie się tymi jak określiłeś "cudami" ?? Dla mnie to narzędzie jak każde inne. "jak nie miałeś porównania z porządnym sprzetęm " hehe dobre faktycznie, pewnie nie mam takiego doświadczenia jak ty - ale co to ma wspólnego z tym tematem. Na marginesie - rad nie kieruję do ciebie tylko do autora tematu Nie śmiał bym. :)

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:45
Z reguły wypowiadam się o rzeczach z którymi miałem do czynienia. To że świeci z okularu jak latarka jest powszechnie znane i nie ma z czym tu dyskutować. Można coś podejrzeć ale dłuższa obserwacja to dyskomfort. Urządzenie warte tych pieniędzy ale nic nadzwyczajnego. Jest mniej awaryjny od NH1 .To dane reklamacyjne.

Autor: F.N.S  godzina: 21:56
By się nie rozpisywać o sobie to posłużę się pewnym cytatem: "Z reguły wypowiadam się o rzeczach z którymi miałem do czynienia." Urządzenie (wg) leży piętro niżej na siedzeniu auta. Właśnie ładują się 4 aku kodaka. Awaryjność? Przeżyło upadek z ambony. Nie widzę żadnych zmian w obrazie. Mam podać numer noktowizora albo pokazać film z podchodu?

Autor: tomaszekT.  godzina: 22:02
"Mam podać numer noktowizora albo pokazać film z podchodu?" W jakim celu ??? Kołem go nie najeżdżałem .Takiej wiedzy nie posiadam. Mogę Ci jedynie zaufać

Autor: F.N.S  godzina: 22:14
Oj zgoda panie tomaszku T. Zycie na tym forum polega na zaufaniu :))) Czytam sobie właśnie problemowe dyskusje i ufam że jeden tzw sympatyk zna się na łowiectwie (tak prawi) i poprowadzi nas tu wszystkich do lepszego łowieckiego jutra (tak pisze, chociaż nieco innymi słowami) Może zakończmy tę jałową dyskusję.

Autor: tomaszekT.  godzina: 22:18
Jak sobie życzysz przyjacielu F.N.S