Niedziela
28.10.2018
nr 301 (4837 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Tytan w broni  (NOWY TEMAT)

Autor: Martes  godzina: 00:04
Szanowni internauci czy w produkcji broni myśliwskiej stosuje się tytan ? Bardzo proszę o przykłady .

Autor: Nathan Forrest  godzina: 02:36
Nie wiem po co I dlaczego pytasz?, ale slyszalem, ze w konstrukcji Rigid Rail System oraz w tlumikach. Zaraz zapewne odezwal sie lepsi specjalisci ode mnie, by mnie dokopac, ale moze wniosa cos do tematu😉,takze w systemach ryglujacych typu bolt oraz w AR15.( Takze wersjach mysliwskich). Ja specjalista nie jestem, czy sa to stopy z dodatkiem tytanu, czy wylacznie jakis 100% stop tytanu. Podobnie w elementach broni krotkiej jest.Po co Tobie ta informacja? W AK47 chyba nie ma? W czym rzecz?

Autor: Nathan Forrest  godzina: 02:03
Jakiej broni konkretnie?

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 08:03
Christiansen Arms cos produkuje jakis model Ti. Jesli chodzi o bron srutowa CSMC mialo czy ma w ofercie dubeltowke Model 21 z czesciami z tytanu.

Autor: Ryszard  godzina: 10:10
Info dla "Kowbojów", jak się googla, to trzeba mieć na względzie, że nie wszystko co ma w nazwie 'titan' bedzie zrobione z tytanu (ang. titanium) Pytanie Martesa jest proste. Onże nie pyta : 'kto stosuje", ale" czy się stosuje" Generalnie tytan nie ma powszechnego zastosowania w produkcji broni palnej. Były i są próby robienia luf, części zamka, iglic, Kolków itp. Ale poza iglicami producenci nie maja znaczącego powodzenia. Jedyne w miarę powszechne zastosowanie tytanu, to technologia PVD - osadzanie z fazy gazowej. Jest to napylenie przewodu lufy lub zewnętrznego płaszcza azydkiem tytanu. Niektórzy nazywają to również tytanoazotowaniem. Technologia stosowana przez renomowanych producentów w broni cenowo wyższej klasy, bo kosztuje.

Autor: Martes  godzina: 11:40
Dziękuję Ryszard . Na ciebie zawsze można liczyć . Właśnie chodzi mi o broń z wyższej klasy . A głównie czy stosuje się tytan ze względu na istotne obniżenie masy broni z jednoczesnym pozostawieniem parametrów jak w broni ze stali lub wyższych .

Autor: specmisiek  godzina: 12:42
Tytan użyto też do produkcji bębna rewolweru. W broni myśliwskiej chyba jeszcze oprócz iglic spusty bywają z tytanu. Poza tym raczej mało popularny w tym zakresie.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 12:56
Jak bron dla lowcow trofei Ti model > 5000USD z Christianesen za slaby to w Austrii jest pan Piotr Hoffer. Oni robia custom bron na zamowienie to jak jest fura kasy napewno cos z Ti "wydlutuja". Co jest nie do wykonania dla innych tam jest mozliwe.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 14:30
Ryszard to wedlug Ciebie nie ma tytanu czy stopow z nim, w produktach, o ktorych wspomnialem? Uwazasz, ze producenci piszac z czego produkt jest zrobiomy, swiadoma wprowadzaliby w blad klientow, szczegolnie w USA. Jak na Twoj rozum, zapewnie tak jest.

Autor: Martes  godzina: 14:56
Pablo Jarzabek i Nathan Forrest proszę nie zaśmiecać mojego tematu !!!

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:16
Temat na forum czyni go publicznym( to nie prywatna korespondencja).Regulamin nie zabrania wypowiadania sie w nim osobon zalogowanym..Mimo to oleje ten temat na Twoja prosbe, mialem wprawdzie wlasnie wkleic linki na powierdzenie mojego zdania, ale to nie ma sensu. Olewam ten temat.