Piątek
09.11.2018
nr 313 (4849 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: długość luf kniejowych 20/76 i 12/76

Autor: Reign  godzina: 06:13
Witam Kal 12/70 Dubeltówka merkel lufy 72cm skupienie bardzo dobre a raczej dobrane, większe mogłoby pogorszyć skuteczność. Dryling merkel lufy 65cm skupienie gorsze od w/w ale da się polować z przyzwoitymi efektami. Kniejówka Brno 500 lufy 60cm skupienie porażka co najwyżej do dostrzeliwania na 15-20m Takie moje spostrzeżenia z moimi jednostkami. Darzbór Reign

Autor: jager.jacek  godzina: 09:23
Długość lufy ma znaczenie, ale nie koniecznie w przypadku broni myśliwskiej ;) Temat dł luf jest wielki jak ocean, każdy ma swoja teorię, doświadczenie, ... pewnie za chwilę odbędzie na ten temat forumowa gooownoburza. A co do opisywanego pow skupienia nowego Brno, to raczej ja bym nie generalizował, że to tylko nowe Brno tak mają - kolega posiada nowe Brno i skupienie po 3 strzałach - kula/śrut - na 40 m ma idealne, takie jak ja mam z Merkla B3. Słabe skupienie jest wynikiem niedokładnie skalibrowanych luf w czasie lutowania i ta przypadłość przytrafia się niezależnie od producenta - w mniejszej, lub większej skali. U każdego producenta z lufami zlutowanymi na stałe może trafić się jednostka "do odstrzeliwania", lub z doskonałym skupieniem na 50-80 m. Przed zakupem trzeba poprosić sprzedawcę o możliwość sprawdzenia jednostki na strzelnicy. Jeśli sprzedawca odmawia, należy poszukać inny sklep, który wyrazi zgodę na oddanie kilku strzałów na strzelnicy. W sklepach oraz komisach myśliwskich w UE przystrzeliwanie jednostki przed zakupem to reguła, u nas już coraz więcej sklepów zezwala na taką procedurę - niektóre nasze sklepy posiadają nawet własne przysklepowe strzelnice. Oczywiście rozwiązaniem problemu skupienia luf jest zakup jednostki (kniejówki, drylinga) z lufami regulowanymi, tzw pływającymi. Ale to już inna półka cenowa i raczej za cenę nowego Brna nie da się kupić nawet używanej jednostki z lufami regulowanymi. JJ.

Autor: tesoro5  godzina: 16:29
jager.jacek Kolego jager nie wprowadzaj kolegów w błąd kniejówki Brno Combo mają lufy pływające i z możliwością justowania moja na 50 m kula i breneka lata w granicach 3 cm myślę,że to jest super ale moją justował mi rusznikarz i jestem mega zadowolony strzelam breneką 12/70 Rottweil.

Autor: Felis silvestris  godzina: 17:47
Witaj mialem iza 94 lufy 60cm kula ok, srut skupienie do 25-30m ciętość słabiutka liski z 2ki rolowały ale do 25m... Dla porównania dodam że w starym boku iż długie lufy pokrycie i ciętość idealne. Na kniejówce jeśli chodzi o śrut to się zawiodłem.

Autor: strażnik164  godzina: 23:33
właśnie ta długość 60 cm mnie przeraża. myśle, że proch nie zdąży nadać odpowiedniej prędkości ładunkowi śrutu