Czwartek
06.12.2018
nr 340 (4876 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: ZKK 600

Autor: Ryszard  godzina: 14:25
trzeba mieć świadomość tego: w USA praktycznie wszystkie części do broni palnej, be znaczenia czy chodzi o elementy istotne, czy nie- objęte są reglamentacją eksportową, Albo maja numer ML.. albo ECCN. Niektóre z tych wyrobów są zwolnione z licencji wywozowej, jak ich wartość jest mała np <100$. Oszustwo w tej materii jest nieopłacalne, bo ukarzą grzywną tego, kto wysyła i tego kto odbiera (dostanie zakaz wjazdu). Oszustwo na wartości celnej (cło i vat) na granicy UE tez się nie opłaca. Są tu tacy, co się chwalą ''swoimi patentami'', ale nie widzę nikogo kto wpadł i jakoś się tym nie chwali. "jakoś cło omijają" cytat tygodnia. Fura komóra, a nie stać ich żeby normalnie coś zaimportować.

Autor: piotrBo  godzina: 15:22
Do USA wysylal osade ADIMA mowil mi ze wie jak to robic.ale to w inna strone szlo nie do Polski.

Autor: Ryszard  godzina: 21:23
wysyłka osady za granicę to żadna rewelacja.

Autor: bogu6005  godzina: 21:44
No właśnie - Ryszard ; też przestrzegam wszystkich przed lewym importem "może się uda". Przyznaję, że trochę znam temat ale chciałem sprowokować taką wypowiedź coby się nią podeprzeć czasem. A historie typu co to znajomy przywiózł/kupił/ściągnął ze Stanów i jak tanio ..... też takie słyszeliście? Różnice cen między kontynentami są oczywiste i nie ma co z tym walczyć, wku..wia jednak to, że niektóre rzeczy w Polsce są nie do kupienia.

Autor: ogór  godzina: 22:13
Tyle zachodu o to aby kupić amerykańską tandetę -za 120 dol. ??:):) Za lekko ponad 2 tys to mozna mieć solidną i starannie wykonczoną kolbe GRS

Autor: bogu6005  godzina: 23:01
Nie tylko osady są w tym temacie, czy tandetne nie wiem, ale np. syn strzela sportowo i ma tak jak wyżej było pisane.