Sobota
12.01.2019
nr 012 (4913 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Rękawice dla zmarzlucha  (NOWY TEMAT)

Autor: Z-góra  godzina: 11:37
Darz Bór myśliwskiej braci! Noszę się z zamiarem zakupu rękawic na zimowe wyjścia i zasiadki, dlatego bardzo będę wdzięczny koleżankom i kolegom, którzy podobnie jak ja uważają się za zmarzluchów, a udało im się nabyć godne polecenia rękawiczki. Idealnie byłoby gdyby rękawice nie przepuszczały wiatru i oddychały. Budżet około 200 złotych. Co sprawdzonego poradzicie?

Autor: pięta  godzina: 11:44
Więc niech kolega szuka albo wełnianych albo polarowych obydwa rodzaje są ciepłe .

Autor: bari 81  godzina: 17:12
Kolego ,od kilku lat używam te rękawice https://hunt-fish.eu/pl/p/CHAMELEON-WINTER-2.G-GLOVES-DEERHUNTER-REKAWICE-ZIMOWE/1891 Są mega gorące. Zakładam je tylko na naprawde mroźne zasiadki. Bardzo wygodne ,wodoodporne i mają wycięcia na palec wskazujący i na kciuk. Mimo że są bardzo grube świetnie operuje się w nich bronią. W twoim budżecie będą ok. DB

Autor: karlik  godzina: 17:40
Jeżeli jesteś zmarzluch, tak jak ja:-), to musowo mają być bez palców z odpinanymi na rzep końcówkami. Sprawdzone od dziesiątek lat rozwiązanie- odkrywasz palec tylko tuż przed strzałem. Mogą być z wełny lub grubego polaru. Żadnych wynalazków czy tam bajerancko wyglądających neoprenów. Kiedyś ledwie przy -2 st mało nie odmroziłem w nich paluchów.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 18:46
Karlik w połowie racja, ale nie rzep który hałasuje tylko magnesy wszyte w rękawice = dużo prościej, dużo ciszej i do niczego się nie przyczepia - ani do szalika, ani do zwisa ;)

Autor: karlik  godzina: 21:03
U mnie rzepy nie hałasują, bo już się dobrze dotarły;-)