Niedziela
10.02.2019
nr 041 (4942 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Meostar&Zeiss  (NOWY TEMAT)

Autor: W.A.  godzina: 08:02
Poproszę znawców tematu o pomoc w wyborze lunety Meostar R1. 7x56RD nowa bo używanych na rynku brak , czy używanego Zeiss Diatal 7x50T* ewentualnie 8x56T* Nastawnej proszę mi nie proponować bo mam lunetę IOR 4-14x56.ale przy białej stopie lecz bez księżyca słabo widać cel . Sądzę że wyżej wymienione lunety mają lepsze powłoki niż posiada IOR. Darz Bór Andrzej

Autor: ogór  godzina: 08:53
Ten Meostar nie należy do zbyt udanych O Diatalu napisano wiele na forum to doskonała luneta

Autor: strażnik164  godzina: 09:22
jeżeli dziki wyjdą zbyt blisko ambony to w marzeniach je złapiesz w lunecie 7x lub 8x. markowa luneta od 2.5 lub 3 -12 x 56 zrobi lepszą robote. Później będziesz żałował... patrzałem przez tego stałego meostara i nie jest to szczyt marzeń, zeiss bardziej mi przypasował. tylko uwazaj kolego na stare trupy od handlarzy co z niemiec ściagają padline.

Autor: Reset  godzina: 12:03
Kupno używanej lunety to loteria. No chyba że przed zakupem sprawdzisz ją w jakimś serwisie. Tak jak pisał poprzednik- przy stałym powiększeniu zapomnij o ostrym czy nawet wyraźnym celu z paru metrów. Postrzałka też będziesz miał problem z bliska dostrzelić.

Autor: KOLUNIO  godzina: 12:18
Koledzy- ile tych postrzałków się zdarza? Kto o zdrowych zmysłach pcha się w nocy w kukurydzę czy młodnik. Postrzałka należy szukać o świcie z psem, tylko trzeba go jeszcze mieć, a powinno być to obowiązkiem!!!! W.A. Proponuję zakup nowej lunety chociażby na raty np. jednej z dwóch: meostar r2 8x56 RD lub docter 8x56 R cena zbliżona. Lunety typowo nocne, absolutnie nie ustępują tym "najlepszym", więc nie ma potrzeby przepłacać i jeszcze bardzo dobre warunki gwarancji - 30 lat.

Autor: ogór  godzina: 12:52
Komu na "parę metrów " potrzebna jest luneta :):):)

Autor: dziktadzik  godzina: 13:57
KOLUNIO mi się koluniu zdarzyło kilka razy, a gwarancję 30 letnią mają też nastawne odpowiedniki tych lunet. Dla każdego coś dobrego, nie ma co narzucać swojego zdania na lewo i prawo. Albo jak pisze ogór, montaż obrotowy i na kilka metrów można z otwartych dostrzelić.

Autor: KOLUNIO  godzina: 16:59
Najlepiej to już w tej dobie kupić, co zresztą czyni część myśliwych nawet na zachodzie, lunetę noktowizyjną np.yukon i można strzelać całą nockę tylko aby coś utłuc i na kolbie zaznaczać nożem krechę, że to już 53 dzik.

Autor: Martes  godzina: 17:01
Pół życia łowieckiego prze polowałem ze stałą lunetą i nigdy nie miałem problemu trafić z bliska czy dostrzelić zwierzynę . Mam lunetę Zeiss Diatal 7x50T* i tak jak Ogór uważam że to wyśmienita luneta . Nigdy mnie nie kusiło również aby ją zamienić na 8x56T* . Siódemka idealnie mi pasuje na nocnych polowaniach i jest kompaktowa. Kupiłem na e-gun.de kilka lunet używanych w dobrym stanie i nigdy mnie nie oszukano .

Autor: KOLUNIO  godzina: 22:09
Absolutnie nie kwestionuję, że Diatal 7x50 nie jest lunetą nocną bo jest, ale skoro koleś zapytuje o lunety o stałej nastawie, a jest loterią zakup używanej optyki, a tej już nie produkują, więc proponuję takie z którymi można dobrze polować w warunkach nocnych, a i zakup ich kieszeni nie zrujnuje. Dziktadzik. Kolego ja potrafię czytać ze zrozumieniem co pisze W.A. " nastawnej proszę mi nie proponować", więc proponuję, a nie narzucam - zrozumiałeś?

Autor: W.A.  godzina: 22:58
KOLUNIO Doctera 8x56 miałem , w nim nie ma lepszych szkieł jak ma IOR

Autor: dziktadzik  godzina: 23:05
Koluniu oddaję honor, miała być luneta stała.

Autor: W.A.  godzina: 23:47
Z nowych lunet o stałym powiększeniu znalazłem tylko Doctera 8x56R i droższego Meostara R2 8x56 RD z najnowszymi powłokami , czy te powłoki są lepsze od powłok zeissa T*