Niedziela
10.02.2019
nr 041 (4942 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Tuning kniejówki Iż 94  (NOWY TEMAT)

Autor: KOLUNIO  godzina: 10:50
Tak może wyglądać ta broń po ręcznym grawerunku.

Autor: KOLUNIO  godzina: 10:54
I w nowej, estetycznej, orzechowej osadzie.

Autor: baca1051  godzina: 14:44
Tylko ta paskudna przerwa pomiędzy lufami....

Autor: Marek Biały  godzina: 16:47
Całkiem fajnie to wyszło, ale nadal to Iż jest.

Autor: witek  godzina: 16:47
w innej broni sa takie plastikowe maskownice - tej szpetnej dziury można wsatwić i tu ładniejsza jest ciekaw jestem tylko czy spust tez stuningowany - bo jak w kazdej ruskiej potrzebuje pewnie po 3 kg nacisku na spust aby odpalil

Autor: KOLUNIO  godzina: 16:52
Można z tego wybrnąć jak wyżej.Jest taka gotowa szyna do włożenia i wlutowania.

Autor: baca1051  godzina: 16:54
Ale pewnie dedykowane do iz-a nie ma. Fajna osada itd.tylko ciekawe ile to wszystko kosztuje. Ciekaw jestem czemu zaprzestali produkcji z lutowanymi ludźmi, bo podobno kiedyś tak robili...

Autor: baca1051  godzina: 17:49
W tej sytuacji musi byc jednolita szyna :)

Autor: pięta  godzina: 18:30
Zapytam Panie baca1051 moje trzy grosze w temacie a jak pan myśli po co producent tejże broni zrobił tam przerwę między lufami by było nieładnie czy by broń była ....celniejsza gdyż dzięki tej przerwie szybciej się schładza lufa kulowa po strzale . Ma to dobrze wyglądać czy celnie strzelać ja wybieram opcję drugą a pan ???

Autor: baca1051  godzina: 19:54
Nic nowego nie napisałeś. Zastosowanie tej metody łączenia luf jest tak oczywiste że nikt z przedmowcow o tym nawet nie wspominał. Tu jest rzecz tylko i wyłącznie o estetyce. Włoska broń ma lufy na stałe lutowane i do celność nie można mieć zastrzeżeń. Co do chłodzenia, kniejowka to nie jest ekspres. Ha uważam, że do gwintu oczywiście że kulą a do gładkiej srut. Więc problem chłodzenia raczej jest drugorzedny.

Autor: pięta  godzina: 20:47
No to skoro w/g ciebie kolego jest to problem jak to nazwałeś ""drugorzędny "' to jeśli dysponujesz kniejówką pojedź sobie na strzelnicę i oddaj minimum 3 strzały po sobie bez potrzeby na schłodzenie luf i spróbuj ustawić sobie do tego lunetę ? Do której przestrzeliny ustawisz sobie krzyż ? Pytam z ciekawości bo każdy kolejny strzał ułoży ci przestrzelinę w innym miejscu. więc między innymi po to są te prześwity między lufami by takie zjawiska zminimalizować do jak najkrótszego okresu czasu .A dla estetyki to panie się przed lustrem godzinami pokrywają tapetą .DB PS i nawet te włoskie cuda będą ci w takich przypadkach zmieniać ułożenia przestrzelin jeśli będziesz strzelał z niewychłodzonych luf kulowych. Ta prawda została odkryta wiele ,wiele lat temu. A tuning wykonany jest na zamieszczonych fotkach estetycznie.

Autor: baca1051  godzina: 21:21
Do oddawania trzech kolejnych strzałów to ja mam sztucer. Zasadę ustawiania kombinowanej znam. Mam kniejowke i dryling.To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie.

Autor: KOLUNIO  godzina: 21:49
Koledzy bez przegięć - a ta powyżej tikka to jak ma lufy i czym wiele się różni od iża chyba tylko nazwą. A pamiętacie kniejówka brno też miała takie lufy.

Autor: dziktadzik  godzina: 23:07
mi tam ta przerwa między lufami nie przeszkadza, gdyby iż miał przyspiesznik to już bym go miał w swojej szafie