Czwartek
11.07.2019
nr 192 (5093 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Broń krótka

Autor: tadeek  godzina: 08:27
Obywatele ! Towarzysze ! Macie pracować i utrzymywać NASZ związek w stanie niezależności od struktur niepewnych i zmiennych. Pistoleciki już dostali ci co mieli dostać. Zmieniliśmy przepisy, by ci co pistolecików nie mają ich nie mieli. Pistoleciki nie są potrzebne do utrzymania PZŁ w obecnym stanie, a jakakolwiek zmiana mogłaby doprowadzić do rozwydrzenia utrzymujących PZŁ i zakończenia ery wiecznie żywego PZŁ !

Autor: Opechancanough  godzina: 08:38
Bron krotka w myslistwie. Osobiscie uwazam ja jako uzupelnienie" uzbrojenia" jako nie potrzebna. No chyba, ze samo polowanie ma sie odbywac z broni krotkiej, to tak.Tyle, ze jest to troche inna bron, niz ta krotka "cywilna". Bron krotka ma sluzyc do obrony w zyciu cywilnym.Bron krotka na polowaniu, w zaleznosci od stanu, bo sa tu czasami roznice, jest generalnie zabroniona. W stanie Maryland mozna taka bron miec jako uzupelnienie broni podstawowej, tylko w jednym przypadku, polowania na niedzwiedzie.W innych stanach jest to zabronione w wiekszosci. A jak juz ja ktos nosi, to do obrony, nie do polowania. Do dochodzenia postrzalka sa uzywane najczesciej, przy polowaniu z broni palnej, krotkie shotguny z uchwytem pistoletowym lub shotguns z krotkim barrels. Zreszta jaki to ma sens dzwigac tyle zelastwa na polowanie w Polsce, na komary? , dla szpanu?, czy moze do wprowadzenia mody dla gangsterow w Polsce, gdzie szukac broni w lesie, i jak sie uzbroic bez ryzyka, dajac jakiemus dziadziusiowi w leb.

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 08:43
Panie Mirek Jeden Mam prośbę . Proszę opisz kilka swoich prac a nawet tę jedna ekstremalnie niebezpieczną z setek Pańskich poszukiwań postrzałka gdzie ten ‘’ rewolwer S&W kal. 375 mag ‘’ ratował Szanowną Pańską D U P Ę . Zakładam z góry że ma Pan w tym temacie ‘’strzał łaski ‘’ większe doświadczenie . Bo ja nawet zrezygnowałem z Mausera kaliber 8x68S mag przy dochodzeniu postrzałków na rzecz kniejówki 7 x 57 R / 12 . Gdyby Pana interesowało skąd taka decyzja choć zakładam że Pan i tak wie swoje . Ale może też inni pracujący z posokowcem to czytają - to dla tej gładkiej lufy ‘’12’’ , w niej pocisk ''===='' (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=Um02l2SK6bU) Stanowieniu postrzałka przez psa najczęściej towarzyszą takie scenariusze jak powyżej . Strzelanie przez ‘’krza-kory ‘’ kulą to najczęściej jej rozprysk . To co z bliskością psa postrzałka przy pryskającej kuli może się zdarzyć ? . Oczywiście mam pistolet z zacnym kalibrem – nie do celów łowieckich ale gdyby nawet przyszło mi go przerejestrować na ‘’łów’’ to do polowania będę go używał - ale nigdy do poszukiwania postrzałków.

Autor: wloochacz  godzina: 10:03
Mokrzec, nie mam pojęcia skąd Ty wiesz, że ja to "tylko widziałem"? To nadinterpretacja. Poluję z psem od 10 lat. Pies jest zawsze ze mną na każdym polowaniu i jak jest niezbędny, to nigdzie nie jadę tylko idziemy do roboty. Ja swoje widziałem, przeżyłem i powiedziałem co sądzę w temacie broni krótkiej przy dochodzeniu postrzałków. I byłoby to niewątpliwie czasami przydatne, ale i nie zdecydowanie wymagałaby obycia. I bardzo Cię proszę, nie mów mi co wiem, gdzie byłem i co widziałem, bo to po prostu... PS. A co do mojego "widziałem taką akcję", to tak właśnie - widziałem jak się kolega mota po tym młodniku (i specjalnie dla Ciebie Mokrzec; mogłem widzieć, bo ten sosnowy młodnik był po wczesnej trzebieży) okrutnie i odgania się od dzika. W końcu wyszedł, ja wszedłem i skończyłem co on zaczął.

Autor: mokrzec  godzina: 14:16
Włochaczu Ja nie miałem sytuacji w której broń krótka miałaby przewagę nad długą choć dostrzeliłem dwa szarżujące dziki 90 i 70kg z odległości 1m bo gęsto było a po strzale dzik padał tam gdzie stałem. Po prostu uważam, że broń krótka to gadżet ale nie mam nic przeciwko tym którzy uważają inaczej.

Autor: chrosnianka  godzina: 15:02
utor: mirek1 Data: 10-07-19 23:57 [Wersja do wydruku] Witam Broń długa jest mocniejsza i na większe odległości można strzelać ale bzdura. Tylko totalny laik może to negować i twierdzić że jest inaczej. Ktoś kto kiedykolwiek strzelał z broni długiej i krótkiej wie że że celniejsza będzie broń długa.