Wtorek
13.08.2019
nr 225 (5126 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Dryling

Autor: dodo66  godzina: 09:58
Ad. arek121222 Daruj sobie ! Miałem dwa . Dobre, sprawne ; wypieszczone . Jak przyszło co do czego i trzeba było szybko - zawsze mi się myliło ! Kiedyś gdy było dużo drobnicy i okazjonalnie płowa lub czarna - może to i miało sens . Zresztą dryling to broń przedwojennych gajowych / z całym dla nich szacunkiem /. Teoria i praktyka mówi - że jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego ! A te breneki na zbiorówkach - dziś chyba można inaczej ! Pozdrawiam, D.B.

Autor: baca1051  godzina: 13:35
moim zdaniem warto mieć.

Autor: arek121222  godzina: 20:07
Dziękuję wszystkim za rady. I chyba sobie odpuszczę czyfajac tu opinie Kolegow trzeba naprawdę się znać żeby poznać dobra jednostkę albo mieć szczęście. A mam jeszcze pytanie. Piszę je w tym wątku żeby nie zakładać nowego. Czy luneta burris four x jest godna uwagi? Jak się sprawuje w praktyce? I ciekawi mnie czy wieżyczka balistyczna działa bez zarzutu oraz jak z podświetleniem? Darz Bor!

Autor: witek  godzina: 23:44
arek 121222 nie bardzo rozumiem dylematy - kupić nie kupić ??? bo np: śrubki są nie w jednym kierunku , kiedy sprarawa jest prosta. Broń jest dobra: - kiedy pocisk pada tam gdzie celujemy - strzel z egzemplarza i zobaczysz jak latają pociski a przede wszystkim jakie kule mają skupienie, dalej - strzel ze srutu do duzego "papieru" i zobaczysz czy ma srut odpowiednie skupienie i czy lufy srutowe są zegrane tzn. trafiaja w pionie i poziomie tak samo - gdyby jeszcze kula trafiała tak jak śrut tzn 3 x SPT były zbieżne --- to pieprz te kierunki śrubek itd kupuj dryla nie zdziw sie jak w lufie kulowej gwint będzie ledwo widoczny a skupienie będzie dobre jak w sztucerze - to taka prawidłowości niemieckich drylingów - tak mają i już oczywiście, że cena powinna odzwierciedlać stan techniczny, ale .... nie myśl, że za grosze kupisz coś w stanie takim jak nowe --- to tylko w Erze z broni kombinowanej - jesli nie ma pióra !!! , to wolałbym jednak kniejówkę niż dryla i układ luf prostszy i mniejsza mozliwość popełnienia pomyłki z wyborem naboju do odpalenia- bo powszechnie wiadomo właściciel dryli strzelają dziki śrutem ;-) i te ... kładą się dryl wg mnie najlepsz/najpewniejsza broń do dochodzenia postrzałków - 1 kula i 2 x śrut w róznej granulacji - daje skuteczność taką jaką miała ruska katiusza przy zakupie broni używanej -zawsze tak sama zasada sprawdzić jak działa, jak jest sprawna ..... nie robić z prostego zakupu problemu i komplikacji takich jak przy locie na Marsa za dryle przemawia niska eksploatowalność - jesli sztucer 4 takt strzela w sezonie X pocisków, to wg mnie 1/2 automat kulowy strzela 3-3,5 X, a dryling, gdy nie jest jedyną bronią sprzedajacego strzela 1/5 X - czyli tego co 4 takt. Wiem co pisze bo mam i to i to

Autor: hubertus55  godzina: 23:57
arek 121222. Zobacz ogłoszenie u Janickiego nr 92739. Broń zrobiona dla mnie, w idealnym stanie. Trochę chorowałem i zrobiła sięza ciężka. Podstawowa broń na koguty i kaczki z dobrze pracującym wachtlem.