Wtorek
22.10.2019
nr 295 (5196 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: PARD NV-007 V.5 (NV-850 Patronus V.5)

Autor: LDormus2  godzina: 00:01
No_idea Data: 19-10-19 12:41 Nie licz na to, że przy tej lunecie ustawisz klarowny obraz. Ten chiński sprzęt sprawdza się z chińską optyką. Nie piszę tego złośliwie, takie są realia, Wymaga SF albo AO najlepiej od 9m i wtedy dopiero można go tylko chwalić. Kolejna bajka to ta, że po założeniu i regulacji ostrości nie trzeba sprawdzić na strzelnicy. Proponuję prosty test: sztucer w imadło i naciśnięcie pokrętła regulacji, zobaczysz jak zachowuje się siatka celownicza. Miałem to od pojawienia się w Polsce do niedawna. Pozbyłem się bez żalu. Gdybym miał kupować jeszcze raz to na pewno nie z Polskiej dystrybucji - cena z kosmosu.

Autor: Wlad B  godzina: 04:46
bylo wiele razy pisane ze nakladka sprawdzi sie z lunetami o malym powiekszeniu - jak maja regulacje paralaksy to obraz jest rewelka. mam znajomych co uzywaja tej nasadki z lunetami z gornej polki i sa zadowoleni bo nie wiem po co bylyby produkowane dedykowane adaptery do swarka czy zeissa itp... z tego co czytalem to sa tez wersje tej nasadki z mniejszym obiektywem co powieksza mniej niz 2 razy to z taka wersja mozna sprobowac. nie trzeba latac po strzelnicach czy kupowac imadla. siatka celownicza jest z lunety i jak jest przestrzelana to nasadka od strony okularu nawet jak bedzie byle jak zalozona i zeby tylko nie spadla podczas strzelania to kula zawsze bedzie w celu. przestrzeliwać trzeba celowniki nokto, termo czy nasadki odprzodowe za wyjatkiem analogowych. ja wole miec serwis na miejscu i nie kupilbym takiego sprzetu czy innego za granica albo z przemytu. jak sie nie mieszka w kraju to rozumiem.

Autor: tomeck  godzina: 22:41
LDormus2 Wypraszam sobie. Moje Zeissy nie są z chin a jest ok. :-) Napisane na ten temat przez importera było już wiele. Działa ok na niskich powiększeniach i są lunety z którymi nie zadziała. Czytać opis trzeba przed zakupem. No_idea No pisałem ci przeież. Dalej nie wierzysz? Na to wiadro załóż, bedziesz miał obraz 4K :-))