Poniedziałek
02.12.2019
nr 336 (5237 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Monolit w 30-06

Autor: Lesław  godzina: 12:00
Ogór chyba masz lepszą wiedzę od producenta tego pocisku. Marek Biały masz przecież wskazany przekrój pocisku ? Każdy sobie zobaczy i sam określi czy jest to zwykły pocisk półpłaszczowy czy też monolit z otworem wypełnionym ołowiem. Ale co ja sie tam znam, wy wiecie zawsze najlepiej. (dziennik.lowiecki.plhttps://www.prvipartizan.com/rifle_grom.php)

Autor: ogór  godzina: 12:17
Zainstaluj sobie gogle tłumacza Lesław -nie będziesz pisał głupot Grom monolitem nie jest

Autor: Marek Biały  godzina: 20:50
Lesławie … mam wrażenie, że rozmawiamy o różnych pociskach, by upewnić się, że tak jednak nie jest linkuję stronę Prvi Partizan (dziennik.lowiecki.plhttps://www.prvipartizan.com/rifle_grom.php) . Ja tam widzę pocisk wykonany z dwóch rodzajów materiału, jak w zwykłym półpłaszczu mamy ołowiany rdzeń otoczony płaszczem tombaku. Jeżeli to jest pocisk monolityczny to komarowe przyrodzenie sprawdzi się w roli młota parowego...

Autor: Marek Biały  godzina: 21:12
A wracając do wpisu o pocisku Barnes TTSX... jak zapewne wiesz jest to rozwinięcie Barnesa TSX. Konstruktor pocisku dodał polimerowy "tip" w celu poprawy BC i uzyskaniu lepszej balistyki na dłuższych dystansach. Ten polimer nie ma wpływu na pracę pocisku w tuszy. Starając się odpowiedzieć na Twój dowcip … TTSX i TSX to pociski monolityczne. Sam Barnes pisze, że są wykonane 100% z jednego materiału ale określa je częściej tylko jako jedynie bezołowiowe.