Środa
01.07.2020
nr 183 (5449 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Vector Continental 3-18x50

Autor: ULMUS  godzina: 11:42
radeksierkaow, oczywiście że są już inne sprzęty, ale zależy kto co chce robić albo jakie ma w łowisku potrzeby. Tam gdzie koledzy mają potrzebę intensywnego odstrzału dzika tam wygodniej używać im celowników nokto i termowizyjnych w opcji dzień noc. W łowisku takim jak moje, gdzie nie ma wielkich szkód,ani nadzwyczajnych stanów dzika (jest tak wszystkiego w sam raz ) mnie wciąż wygodniej jest polować z tradycyjną optyką. Nie muszę przede wszystkim pamiętać o ładowaniu sprzętu, bateryjkach , aplikacjach , ustawieniach ... mnie to zwyczajnie męczy. Mam już tyle gadżetów nowoczesnych i mniej nowoczesnych , że zaczyna cenić sobie sprzęty coraz prostsze i coraz mniej chce ich mieć. Dobra "szklana" optyka to wygodna rzecz. Jeżeli działa godzinę przed świtem i godzinę po zmroku albo w jasną noc, to jest jak dla mnie wystarczająca rzecz. Do poprawienia bezpieczeństwa, wystarczy małe termo w kieszeni działające do 200-300 metrów ( kolejny grat:) ) VECTORA NIE ZNAM i nie chcę znać bo optyka musi być Zeiss , Leica, Swarovski, ShmitBender, Docter, Nikon, Steiner, Burris, Bushnell, Leupold, Meopta, Delta, Vortex .... i w takiej kolejności jak wymieniłem a cała reszta szajs . Amen.

Autor: radeksierakow  godzina: 12:01
Też posiadam Doctera i żałuję że go kupiłem bo mogłem kupić tanią optykę z dużym przybliżeniem na dzień i nakładkę/lunetę nokto i to wystarczy. Chodzilo mi o to że w dzisiejszych czasach jasność lunety nie jest już wiodącym parametrem.

Autor: martinez  godzina: 17:26
Ulmus, zgoda, ale zapomniałeś o Kahlesie, a ja bym dołożył jeszcze Weavera.

Autor: ogór  godzina: 18:23
Kupywanie tandetnej lunety i nasadki nokto jako alternatywy dobrej lunety to droga donikąd -o ile pamiętam to jeszcze nie wolno polować z takimi urządzeniami -jedynie do odstrzału sanitarnego ale może się mylę Obserwacja rynku wtórnego noktowizorów i nasadek świadczy raczej o dużej rotacji tegoż -czyli tak pięknie nie jest

Autor: radeksierakow  godzina: 22:29
Lunet na rynku wtórnym też jest dużo 😁 taki argument to żaden argument.