Środa
15.07.2020
nr 197 (5463 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Termowizory Guide

Autor: WJarek  godzina: 02:30
Sowland: Mam jedno pytanie: Jakie jest opóźnienie wyświetlania obrazu w celownikach takich ja Twój Thermion? Dlaczego pytam - niedawno wziąłem na testy Parda 007 i ze zgrozą stwierdziłem, że lag ma "na oko" 1/5 do 1/4 sekundy. Dla dzika idącego wolno, 2 m/s, to jest spóźnienie strzału 40-50cm, dla truchtającego jak na strzelnicy 4m/s 80-100cm! Z tego po prostu nie da się strzelać w ruchu, a przynajmniej jest to mocno utrudnione. Teraz rozumiem, czemu koledzy używający tych nakładek mają tyle postrzałków... Ciekawość i pytanie do użytkowników - czy Pard 008 też ma takie lagi? Obstawiam, że takie same...

Autor: sowland1  godzina: 07:19
WJarek Niektóre termowizory mają odświeżanie obrazu i mój Thermion też ma ale można ustawić na semi auto i samemu decydować kiedy nastąpi odświeżanie . Jeżeli chodzi o opuźnienie w czasie rzeczywistym to takowe w Thermion nie występuje . można śmiało strzelać w pełnym biegu (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/iuQSlmTgbwg)

Autor: Wlad B  godzina: 08:03
WJarek to nie sa lagi ale kompensacja swiatla - tak dzialają urzadzenia cyfrowe. pard ma funkcje ekspozycji i mozna zmniejszyc czulosc matrycy. wtedy efekt zmniejsz sie ale tez i zasieg ir. mozna tez dodac mocniejszy iluminator i wtedy bedzie duzo lepiej. to kwestia doboru odpowiedniej mocy ir i ustawienia ekspozycji. ja jednak zastnowilbym sie nad strzelaniem w nocy w pelnym biegu nawet z termowizja. sowland1 to odswiezanie czemus sluzy i musi sie odbywac systematycznie. jak tego nie zrobi na czas to jakosc obrazu bedzie coraz gorsza. przy obserwacji nie jest to problemem ale w przypadku celownikow termo to lepiej zainwestowac w sprzet bezkalibracyjny - sa takie dostepne.

Autor: MarKun  godzina: 14:24
Wczoraj oglądałem łąki przez Guide ir 510 n2 - zaświecił się punkcik w odległości około 250 - 300 metrów. Po chwili obserwacji podniosła się w tym miejscu sarna. Oglądane na skoszonej łące zające z odległości 150 metrów widoczne szczegółowo przy 2x zomie cyfrowym nadal fajnie było widać szczegóły. Lokalizacja sarny z 450-500 metrów nie stanowi problemu, jak tylko podniesie łeb do góry bez problemu rozpoznajemy że to nie dzik. Dziki tym razem nie przyszły.

Autor: sowland1  godzina: 19:21
Wlad B Jak działa termo wiem kolego bo używam od kilku lat . Kiedyś też się bałem strzelać w biegu . Od dawna nie mam z tym problemów 😉