Środa
15.07.2020
nr 197 (5463 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: Lunety ,,dylemat,,

Autor: Marek Biały  godzina: 00:08
Jak sam nie umiesz ocenić to jaki sens pytać innych? PS. Przepraszam za śmiałość, ale w Twoim wieku to i 6x42 styka, wzrok już nie ten... niestety.

Autor: WJarek  godzina: 02:08
Autor: LDormus Data: 14-07-20 01:20 W nocy z tego co się orientuje to w Polsce do strzelania dzik i chyba drapieżnik. Skoro "chyba", sam nie jesteś pewny, to wypadałoby sprawdzić, potem pisać... Aktualnie z celownikiem optoelektronicznym tylko dzik i tylko w nocy. A, rozszerzając temat, z tłumikiem tylko odstrzał sanitarny. Inna sprawa, jaki to ma sens i jak jest w praktyce. Myślę zresztą, że wkrótce miłościwie nam panujący znów zmienią prawo, i zarówno jedno jak i drugie będą po prostu dopuszczone do polowania. A S&B Zenith miałem lat pięć, pancerność swoją udowodnił spadając na zamarzniętą, oblodzoną drogę. I nic, nawet jednego kliku korekty nie wymagał. Niemniej, optycznie ustępuje zarówno obecnym wypustom Zeiss jak i Swarovski. DB.

Autor: Lesław  godzina: 08:10
Zawsze byłem fanem Kahlesa,a że nie było mnie stać na model z serii CW K624i więc został Zeiss Victory V8. Jeśli miałbym dostęp do S&B w modelach wojskowych to czemu nie, myśliwskie to tak średnio. Co do "pancerności" lunet to chyba mało która jest w stanie przebić IOR produkowanych do 2007 r. a w szczególności modeli dla armii.

Autor: LDormus  godzina: 11:16
Autor: WJarek Data: 15-07-20 02:08 Skoro napisałem "chyba" to średnio rozgarnięty szympans zrozumie że nie jest to pewnik a weryfikację pozostawiam czytającemu. Szczerze powiedziawszy coraz mniej mnie interesuje ten chocholi taniec w kraju nad Wisłą. .

Autor: WJarek  godzina: 14:21
Właśnie o to chodzi, aby szympansy nie pisały co im się wydaje, a same weryfikowały przed napisaniem i nie zmuszały czytających do sprawdzania, czy szympans tym razem akurat napisał prawdę, czy nie.

Autor: Cyzio  godzina: 14:32
Zacni Koledzy bardzo proszę o wypowiedzi swoje w temacie. Darz Bór.

Autor: 6.5x55  godzina: 15:10
Kolego Cyzio, jakże bliskie są mi Twoje dylematy, ponieważ temat zmiany optyki zaprząta moje myśli ponad pół roku. Zacząłem od lornetki. Wymieniłem Fujinona 10x50 na SLC 8x42 i mogę powiedzieć, że waży połowę tego co Fujinon, a jakość obrazu na + dla SLC. Za zmianą lornetki poszły w ruch lunety. Mam od 10 lat wspomnianego Zenitha 2,5-10x56, Zeissy wszelakie i przyszła kolej na Z8i 2,3-18x56. Z wszystkim wymienionymi lunetami da się z sukcesami polować w nocy. Jeśli nie strzelę, a ostatnio więcej zwierza przechodzi mi pod lufą niż się kładzie, to też zasypiam spokojnie :) Za to wrażenia optyczne zapisuję w pamięci z przyjemnością i przede wszystkim pozbyłem się dylematu pod tytułem: - ciekawe jak by było widać w ...(?) Teraz wiem. Naprawdę warto poświęcić więcej środków i kupić sobie za to święty spokój. Darz bór..(!)

Autor: Arturkul  godzina: 17:44
Ja z kolei słyszałem, że po ustaniu świńskiej grypy czyli okresie w związku z którym ww urządzenia zostały dopuszczone do użytku maja być zakazane. Nie zdziwiłbym się że tak będzie, sami wiemy jak pewne lobby pseudo ekologiczne potrafią wpływać na decydentów. Oczywiście nikt ich fizyczne posiadaczom nie odbierze, ale używanie na broni będzie po prostu nielegalne ( a to wystarczy).

Autor: Cyzio  godzina: 19:34
Czyli dooobra luneta ot co Darz Bór.