Wtorek
15.09.2020
nr 259 (5525 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Gdzie kupić i co wiecie o śrucie zamiennym, dla ołowianego?

Autor: ULMUS  godzina: 13:02
Czyli alternatywy niewielkie. No cóż. Upadło ZSRR , poczekam aż upadnie eurokołchoz. Zobaczymy kto pierwszy. Ja, czy eurokołchoz :)

Autor: ogór  godzina: 13:56
Pseudoekolodzy -dobre nazewnictwo Nie wiem jak w innych krajach europy ale w Polsce ołowiu jest nadmiar np: sieci wodociągowe żeliwne sztamowane ołowiem -cały kraj ,na terenie Śląska i Dolnego Śląska w tym Wrocław i Legnica poziomy instalacji wodociągowych w budynkach przedwojennych są na rurach ołowianych lutowanych . farba miniowa jest wszędzie i nadal jest stosowana Śrut ołowiany w moczarach to najmniejszy problem -prawie żaden

Autor: PiotrD  godzina: 14:14
Ogór - pewnie, że ołowiany śrut to nie jest specjalny problem dla środowiska...za to jest bardzo medialny. Piotr

Autor: Martes  godzina: 17:59
@ Ulmus Eurokołchoz już upada . Proces rozpadu przyspieszy jak skończy się najbliższy budżet EU i dotacje unijne . Wtedy państwa z dawnych demoludów , które weszły do unii razem z Polską będą musiały płacić . @ Ogór U mnie do niedawna były rury wodociągowe eternitowe- azbestowe . Parę lat temu wymieniono je na polipropylenowe czy coś takiego . Także uważam że śrut ołowiany to żaden problem . Przetrzymałem pomysły PRL to i przetrzymam EU . I coś mi się wydaje że szybciej to będzie niż z komuną .