Środa
16.09.2020
nr 260 (5526 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Zestaw sztucer, luneta etc - Doradźcie  (NOWY TEMAT)

Autor: joker  godzina: 09:55
Darz Bór, koledzy potrzebuje informacji zwrotnej na temat poniższego zestawu: przymierzam się do zakupu: CZ American .308 win LH (mały wybór leworęcznych sztucerów), Meostar R2 2,5-15x56 RD lub Zeiss Conquest V4 3-12x56 doradźcie co myślicie o takim zestawie, która luneta będzie lepsza do polowań wieczorowych, czy widziecie jakąś alternatywę dla sztucera w budżecie do 4k. Jaki montaż do tych lunet.

Autor: dziktadzik  godzina: 10:19
Cz 557 to fajny sztucer, jak masz trochę więcej kasy i akceptujesz plastik to dołóż do Tikka T3x Lite. Lunety moim zdaniem w tej kwocie będą podobne jakościowo, ewentualnie Kahles Helia CBX lub Helia 5.

Autor: Sauer100  godzina: 11:37
Sauer 100 plus helia 5 w kal 30.06. Proponuję taki zestaw bo sam posiadam. Sugeruje zastosować się i wyłożyć dodatkowa kasa. Zwróci się z nawiązką. Brak usterek. Pole widzenia idealne. Strzelasz lisa i jelenia na marginesie ammo lapua mega 12g To tylko propozycja zrobi kolega jak uważa

Autor: Rus  godzina: 11:39
Bardzo nisko budżetowy zestaw to mauser m18 plus czeska luneta Optika 6. Sprawiłem sobie taki i jestem bardzo zadowolony. Udanego wyboru. Darz Bór

Autor: Paulo  godzina: 12:33
...a robią już te Sauery / Mausery w wersji leworęcznej? Chętnie spojrzę. Ad meritum - Tikka T3x LH + biegówka + Pard 007 ;)

Autor: Old Mill  godzina: 16:49
Sa firmy co robia bron uniwersalna, dla lewo i prawo recznych ( obureczna), chodzi mnie o bron dzwigniowa. Taka bron pozniej latwiej odsprzedac, gdyz pasuje do oburecznych strzelcow. Roznica polega na tym, ze naboj jest wyrzucany w poprzek przodu strzelca, a nie na bok, np. Henry Long Ranger, przy single shot rifle Henrego nie ma juz zadnej roznicy ( otwiera sie i na prawo i na lewo) a koszt broni, np. w kalibrze 308 Win. to $510, a wiec grubo ponizej 4 kola.

Autor: wloochacz  godzina: 17:02
O tempora o mores! Biegówka i pard na nocne dziki 😂🤣🤣🤣

Autor: Old Mill  godzina: 17:24
Testuje leworeczny (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/7p2S_JQZ00M)

Autor: sowland1  godzina: 17:38
Broń bierz taka która będzie miała dla ciebie najleoszy skład . Optyka z tych co wymieniłeś będzie ok . O nocne polowanie się nie martw bo jeżeli będziesz miał dziki i chęci to kupisz jakiś prywatny księżyc . Łuszczek robi dobre montaże .Do polowania żadnych varmintów i broni ze składem muszka szczerbinka . Tikka t3 to dobry koń roboczy a po małym zabiegu zamek chodzi lepiej niż każde możliwe sakko czy sauery. Kalkulator jak zawsze wynalazki które na oczy większość polskich mysliwych nie widziała na oczy . Sorry jarząbek widział .

Autor: Old Mill  godzina: 17:44
Okolo 2 minuty 5 sek. (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/JFEp6FEXhe8)

Autor: Stefan Senegal  godzina: 17:49
Strzelam z lewej. Mam sztucer sabatti i kniejowke sabatti. Obydwa klamoty mają baki dla strzelających z prawej. W niczym mi to nie przeszka. Tak jak napisał sowland-kupuj to co leży i jest dla Ciebie składne.

Autor: sowland1  godzina: 17:50
Kalkulator . Ile upolowałeś z tego wynalazku zwierza ? U nas chłopaki z iż 18 nastrzelali tysiące zwierząt nie słysząc o jakis tam Henryk u😁

Autor: Old Mill  godzina: 17:54
U Nas ize od momentu sankcji dla Rosji na handel bronia sa dostepne tylko przez Canada lub z importu prywatnego ( rynku wtornego) na rynku USA. A bron, to kwestia gustu, a Henry jest nie gorszy od Iza, wedlug wielu lepszy nawet.

Autor: sowland1  godzina: 18:10
Kalkulator . Kolega zadajcy pytanie zapewne chcialby porady praktyków a nie inernetowych opowiadaczy .

Autor: Old Mill  godzina: 18:15
😘

Autor: sowland1  godzina: 18:36
Kalkulator . W tym masz na pewno praktykę chociaż widzę że zabrakło odwagi i zmieniłeś post 😂😂😂 Do kolegi zadającego pytanie . Sorry za syf . Bierz tikke. Pozdrawiam

Autor: WJarek  godzina: 19:35
Tikka lite ze względu na wagę, choć osada CZ557 jest wygodniejsza. Optimum to Tikka (albo Sako A7) i osada robiona z chwytem pistoletowym.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 19:56
Osobiscie spojrzalbym na Savage Axis left hand. Skoro nigdy noca nie polowalem na temat lunet nie bede sie wypowiadal.

Autor: piotrBo  godzina: 20:19
Jesli nie przeszkadza ci raczka zamka to z prawej broni tez postrzelasz.CZ w 308 W b.celna bron pod warunkiem ze bedzie lufa plywajaca.Jedynym mankamentem jest zwoj 1/12 co nie pozwala na uzywanie ciezkich pociskow.

Autor: August  godzina: 22:00
Jeśli już to broń co dla zasady powinieneś wybierać nie dla leworęcznego a dla ‘’lewo ocznego ‘’. Najpierw sprawdź które oko masz dominujące . Nie sugeruj się żadnymi podpowiedziami odwiedź kilka salonów z bronią i optyką . Masz ustalony budżet to na wejściu , sprzedawcę poproś o prezentację wszystkich egzemplarzy które ma w tej cenie na składzie . W pierwszej kolejności dokonaj porównań jak każdy z egzemplarzy ci leży .Złóż się wielokrotnie – te które intuicyjnie ‘’wskakują ‘’ ci na ramię odłóż , dopiero teraz dokonaj oceny pracy zamka , bezpiecznika , magazynka . Ostatnim kryterium to doznania estetyczne , producent . Wybór lunety w przypadku ograniczonego budżetu dostosuj do paramentów swojego oka .Oko to jeden z organów bardzo zindywidualizowanych . Często gęsto w tym portalu mamy ‘’sprzeczki ‘’jedni polecają inni uważają konkretny ‘’budżetowy’’ model za szajs . Uproszczę – jeden przez tę samą lunetę widzi obiekt dobrze / doskonale w dzień i w nocy , drugiemu ta sama luneta robi krecią przysługę . Jest to wynik ich nie doskonałości , użytych szkieł , procesu technologicznego .Optyka najwyższych lotów minimalizuje / eliminuje niedoskonałości naszego oka . Idealnym rozwiązaniem to osobista możliwość porównania kilku egzemplarz przed zakupem . Nie sugeruj się nazwą producenta tobie ona ma ‘’pasić’’ .