Sobota
26.09.2020
nr 270 (5536 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Pozasportowe zastosowanie brenek rozsypnych Duplex Kaviar Slug.

Autor: Ryszard  godzina: 11:36
ad Rales, jakby tego nie nazwał, to raczej nie jest "breneka rozsypna", ale śrut zlepiony czymś tam. W zasadzie to "koszyczek rozsypny" .Ani to nabój myśliwski, ani nabój kulowy. Ad. "dostrzeliwanie zwierza powypadkowego" nie jest polowaniem. Ustawa o ochronie zwierząt nie reguluje sprawy użycia amunicji. Mało tego nie reguluje również sprawy broni. "4. W razie konieczności bezzwłocznego uśmiercenia, czynność tę dokonuje się przez: 2) zastrzelenie zwierzęcia wolno żyjącego (dzikiego) – przez osobę uprawnioną do UŻYCIA broni palnej." I tu nasuwa się pytanie - jaki przepis reguluje użycie broni myśliwskiej ( wydanej w celu łowieckim) do uśmiercenia ofiar wypadków? - Odpowiedź jest prosta - żaden. Pytanie drugie , ilu posiadaczy broni myśłiwskiej wystąpiło o rozszerzenie pozwolenia na posiadaną broń do celów łowieckich o użycie do bezwłocznego usmiercenia ? Nikt. Ponadto, czy osoba posiadająca broń do celów łowieckich ma prawo posiadać amunicję niemyśliwską ? Zapis UoBiA chyba jest jednoznaczny: "..4. Pozwolenie na broń, wydane w celach, o których mowa w ust. 2, uprawnia do posiadania następujących rodzajów broni i AMUNICJI DO NIEJ: ...... 3) do celów łowieckich – broni dopuszczonej do wykonywania polowań na podstawie odrębnych przepisów;"""

Autor: rales  godzina: 12:13
ad Ryszard: Właśnie o przepisy mi chodzi. Czyli teraz nie można kupić naboi niemyśliwkich trap i skeet do broni myśliwskiej?? DARZBÓR!!

Autor: ogór  godzina: 13:23
rales -odpowiedziąna tą kwestię jest statut i obowiązek treningu Brawo Ryszard -dobra odpowiedz Swoją drogą to ciekawe po co ludzie wymyślili gwint w lufie jak na gładkiej mozna uzyskać skupienie 8 -9 cm :):):) na 50 m