Wtorek
29.09.2020
nr 273 (5539 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: ceny skupu jelenia

Autor: Bieniek  godzina: 08:31
Od kilku lat przyglądam się tej "branży" i nie jestem w stanie tego pojąć. Na Podkarpaciu firmy płacą za jelenia od minimum 6 zł do nawet 7 zł/kg (plus łapówka 50-100zł za pędzel, serce, etc), a ta sama firma (ELITE, WELES) np w Wielkopolsce płaci 5 czy 5,5 i za pędzel 10zł..... To samo było z rogaczem. Skup zaczęli od ceny 7zł, ale jak trochę pokombinowaliśmy tzn powiedzieliśmy firmie X, że firma Y płaci 10 zł (i oczywiście odwrotnie) to aktualnie mamy ceny 10- 11zł. MOŻNA.... MOŻNA!

Autor: Horanady  godzina: 10:09
Nie wiem czy to nie jest coś na granicy zmowy cenowej? Tylko nie ma kto nas bronić. Koncesje powodują że znika wolny rynek. PZŁ powinien interweniować. Ale nikt tego nie ruszą.

Autor: Bieniek  godzina: 11:26
Horanady, dokładnie zgadzam się z tym co mówisz. Jeśli firma X płaci w jednym miejscu 7 zł za rogacza, bo jak mówią jest totalny zastój ale w innym miejscu płacą 11zł .... bo jest agresywna konkurencja i się już opłaca, TAK? To samo z jeleniem, firma ELITE potrafi w jednym miejscu zapłacić 5 a w innym 7zł+ dodatki (50zł za pędzel, 50 zł za serce, + dodatek 0,5 zł do każdego kilograma w zamian za podpisanie cyrografu o współpracy). To albo jest to opłacalny biznes albo nie ?! W tym roku przyczyną całego zła jest COVID, w innym roku załamanie rynku, jeszcze w innym import z Nowej Zelandii ! Żenada! Im większa firma tym bardziej nas kroją!

Autor: Stefan Senegal  godzina: 16:45
W takiej sytuacji tylko UOKiK.. Taki myk zrobil jeden z rolników uprawiający owoce miękkie.. Zrobił statystykę obniżki cen, zatrzymania skupu w kilku punktach jednocześnie itp, takich samych cen w tych samych dniach.. . Sprawe obecnie bada UOKiK.