Poniedziałek
08.03.2021
nr 067 (5699 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Nowoczesne ubrania myśliwskie

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 10:49
https://youtu.be/2N_ZsDicYWc Polecam- miałem, uzywalem, wytrzymuje najzimniejsze zimy w WI. Z tymi ubraniami Carhartt dla Europejczyków jest taki problem, że patrzą przez estetykę a nie funkcjonalność. Te ubrania docenia się wtedy, gdy jest qut esko zimno, wtedy jak się nałoży, to przychodzi zrozumienie. I mógłbym nie wiem ile pisać, a i tak w Europie wybiorą estetykę niż funkcjonalność. Jak napierdziela silny wiatr, a odczuwalna jest często niżej -50 stopni, to nie rzadkość, to wtedy spacer w takiej ciepłej kurtce na zewnątrz to komfort. Oczywiście kaptur trzeba dokupić. Ten kroj, jakby nie dopasowanie, luzność, prostota ma znaczenie. To nie jest bez przyczyny, to wszystko jest przemyślane do merytoryki ruchowej. Ubrania służą do pracy, ruchu.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:08
Cenie ubrania firmy Graff, ale te grube są tylko do zasiadki, będzie ciepło, za gorąco, zgrzejesz się, w Carhartt nie. Motoryka ruchową jest potrzeba do wielu czynności przy polowaniu, tak jak i pracy, trzeba to zwierzę zagospodarować, transportować. Ubrania robocze są przeznaczone do ruchu w zimę, to zaleta, a jednocześnie są ciepłe, dlatego w największe mrozy ludzie pracuja, dają radę na budowach. Choć ich kroj jest pod budowę, to są również dobre na polowaniu, a kolorystyka, bywają brązowe, czarne, zielone, bezowe.

Autor: REALISTA.  godzina: 11:52
Miałem już nie pisać, ale chcę zwrócić uwagę na drobne szczegóły, które dyskwalifikują w zupełności ten produkt do użytku na polowania: 1. guziki złote i błyszczące świecą na kilometr, błyszczące nity przy kieszeniach, 2. kieszenie dolne, kieszeń wewnętrzna i lewa kieszeń piersiowa otwarte, wszystko z nich wypadnie po kilku krokach a ponadto nabiorą wody, 3. kolor nie do zaakceptowania - widoczny na znaczną odległość, 4. pomijam cienką warstwę ocieplenia, bo być może jest wystarczająca, 5. brak ściągacza dołem - narażone krzyże na zmarznięcie podczas siedzenia oraz podchodu w wietrzną pogodę. Nie kwestionuję faktu, że kurtka nadaje się do pracy na budowie itp. ale na polowanie zdecydowanie się nie nadaje i nigdy nie rekomendowałbym tego produktu na polowania, tylko do pracy w łowisku lub po polowaniu do transportu zwierzyny. W Polsce chodzimy w ubraniach typowo myśliwskich bez obawy, tak jak piszesz, że w USA policja ma wszystkich myśliwych na oku i wskazany jest kamuflaż przed nią. "Dziękuję" za takie podejście i za taki komfort polowań, czyli realizacji swoich zamiłowań łowieckich. Między wierszami możemy dowiedzieć się jak to się wspaniale poluje w Ameryce - polujcie tak dalej nie "wciskając nam kitu" jak to jest wszystko najlepsze u Was - bo sam dajesz dowód w postach powyżej, że w Polsce jest o wiele lepiej.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:55
Realista nie zrozumiałeś, a mnie się teraz nie chcę odpowiadać obszernie, bo jem śniadanie. Później się odniose do każdej twojej uwagi. Teraz śniadanie, kawka, spacerek. Obszernie się odniose!

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 12:51
Pije jeszcze kawę, gorąca, więc odpowiem. Ubrania robocze nie są wprost dedykowane do myślistwa, ale mogą być używane. Są do pracy z zasady a nie są ubraniem specjalistycznym do polowania. Mniej kosztują, są praktyczniejsze. 1/ guziki, są po to by w rękawicy rozpiąć ubranie i je założyć. Spróbuj to zrobić w śnieżycy w rękawicach w ubraniu myśliwskim, zdejmiesz rękawice na 100% a gdy zimno możesz odmrozić reke jak zgubisz rekawice. Stąd duże i wygodne guziki. Na ambonie one w cale nie przeszkadzają bo ich nie widać. Nadto ubranie to występowac może ze spodniami ogrodniczkami, co do 5, swoboda ruchu, nie siedzisz na ubraniu, a ubranie leży na tobie. Podczas podchodu wygodniejsze przy ogrodniczkach, nadto dół wentyluje jak anorak Eskimosów, nie ma przepocenia. 2/ Kieszenie są latwo dostępne wyciąg coś z kurki myśliwskiej z napa i guzikiem , często z zamkiem, łatwo sięgnąć po kulki, gdy są natychmiast potrzebne, rękawice szybko wyciągnąć- schowac, materiał nie bierze wody. 3/ kolory są różne, czarne, zielone, brązowe, niebieskie.Ta warstwa ocieplenie to grzeje tak, że łeb urywa, wydaje się tobie, że to cienkie jest, jest flanela, coś jak fillc. Odnośnie preferencji ubioru pisałem o sobie, są ludzie co się afiszują i im to nie przeszkadza, ja lubię cień. To, że policja łowiecka dba o przyrodę to chyba dobrze, najgorzej jest wpuścić lisa do kurnika jak w Polsce PZŁ. Motoryka ruchu lepsza, w nich się nie zapociisz, jak w wypchanej ociepleniem kurtce myśliwskiej, długiej co zagrożenie daje siedząc na desce w ambonie dla ugotowania jajek, daje szybkość ruchu, wygodę. A jak chcesz zapinane kieszenie, to proszę: https://youtu.be/sc3imTI8rsk

Autor: REALISTA.  godzina: 13:07
Ok! To wszystko w tym temacie.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 13:10
A jeszcze rozmiarówka jak za krótka bierzesz dla wysokich i masz dluga. Rozmiarowka, jej wariantów do wuja! To są proste i przemyślane ubrania nie na paradę, ale do terenu. Bluzę Carhartt położę na śnieg , wczolgam się pod ciągnik, przyczepę, nie przemokne, otrzepuje, nałożę i pójdę dalej. Zrób to z dzisiejszymi ubraniami myśliwskimi😁. Wejdź w ostre, klojace krzaki w tych ciuszkach na paradę, a Carhartt: https://youtu.be/ff33E1DMLdc

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:06
Mój Carhartt ponad 10 lat używania

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:08
Podszewka oddychajaca

Autor: batko  godzina: 14:11
Miłośnik zobacz na to czy warto i jak będzie w zimie https://www.amazon.com/Carhartt-Quilted-Flannel-Active-Jacket/dp/B002GHC2VK?th=1

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:23
A tu polar oddychający i woododporny, wiatroodporny Ja preferuję taka dziurkowana podszewkę bo odbiera ona spocznie na zewnątrz. Używałem go całą zimę nawet na wyjazdach do Wi i IL, w górach, gruby polar Carhartt. Jak dla mnie za gorący

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:32
Batko wszystko zależy do czego, do podchodu to raczej taki jak mój, do tego t-shirt, mongolska koszula długą oddychająca i kamizelka taka pikowana z cieniutki polar ( Barbour, Beretta, Dickers), a na koniec bluza. Bluza z taka tkanina ocieplająca. Na ambonie na duże mrozy nie, ale wczesna wiosna, jesień nawet pozna, początek zimy mrozy nie duze tak, tylko kolor weź camouflage lub czarna czy zielona. Ta pikowana co na linku jest ciepła, ale nie oddycha tak jak moja, jest lżejsza wagowo, ale cieplejsza bo nie oddaje ciepła, jak moja. Zależy jaką zima, na zasiadke ogrodniczki Carhartt i płaszcz,z kapturem, ciemnozielony lub czarny.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:48
Quilted Vest, taka pikowana cieniutka kamizelka podszyta polarem cieniutkim. Koszula Mongolka to taka koszula z długim rękawem oddychająca, produkowana w Mongolii, z welno- bawełny co jak wsadzisz pod nią rękę to widzisz, że przyswituje, jest dość grubą a nie za cienka. Jak się spocisz w t- shirt odprowadza wodę i wysycha na kamizelce lub odparowuje a t- shirt suchy, jak gorąco, to rozpinasz bluzę Carhartt a kamizelka daje wystarczająca ochronę przed chlodem- zimnem. Możesz pracować na zewnątrz, łazić po górach, iść po lesie, biegać i się nie spocisz, nie zgrzejesz.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 15:23
https://www.dickies.com/mens-clothing/men-outerwear-vests/