Piątek
15.10.2021
nr 288 (5920 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: wywóz broni do USA

Autor: Ryszard  godzina: 13:55
nic z tego -strzelecka broń palna, to strzelecka broń palna i koniec. Po drugie, żeby przywieźć, to najpierw trzeba wywieźć. Polecam lekturę ustawy oBiA

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:14
Dodatkowo sprawdź przepisy w 2021 Traveler's Guide to the Firearm Laws of the Fifty States Staple Bound – January 1, 2021 do nabycia sklep NRA i Amazon. Obecnie dużo broni jest skonfiskowanej przez brak znajomości przepisów transportowych, federalnych i stanowych. Nie znam polskich przepisów, ale sprawdź federalne i stanowe portu lotniczego, szczególnie gdy to inny stan niż masz permit.

Autor: ogór  godzina: 18:16
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Marek Biały  godzina: 21:21
Emigracja nie popisała się widzę niczym, nie było sensu nawet pytać. Wwóz broni do USA to dwa etapy. Pierwszy to jej wywóz z Polski. Musisz mieć pozwolenie na broń i Europejską Kartę Broni. Bez tego broni nie wywieziesz jej. Dodatkowo, jeżeli broń jest wyprodukowana przed 1945 rokiem wymagana jest zgoda Konserwatora Zabytków. Broń musi podróżować w odpowiednim futerale. Druga sprawa to wwóz do USA. Paradoksalnie, w wielu stanach łatwiej jest kupić broń na miejscu niż z własną wjechać. Musisz zwrócić się do agencji amerykańskiej zwanej ATF (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych) i uzyskać od niej pozwolenie na wwóz broni. Powód wwozu musi być dobrze uzasadniony (zawody strzeleckie, szkolenie, wystawa, polowanie, etc.). Udzielenie takiego pozwolenia może trwać nawet pół roku. Możesz to zrobić przez ambasadę USA, prosząc jednocześnie o dodatkowe wskazówki bo stan od stanu różni się i mają różne przepisy. Jak już wszystko przejdziesz i wylądujesz na jankeskiej ziemi to i tak wszystko zależy od pana z pieczątką, który albo Cię wpuści, albo nie. Raczej wpuści bo jak tu dotarłeś to prześwietlili Cię na wylot. Na miejscu sposób transportu, przechowywania i użytkowania określają odpowiednie przepisy stanowe (dostaniesz je wcześniej z ambasady) Powodzenia!