Piątek
21.01.2022
nr 021 (6018 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Ekspress Brno

Autor: lowczy37  godzina: 18:40
ad Cyjanek co do justowania to kolega sam robił czy szkoda zachodu i oddać do rusznikarza??? Wstepnie jestem po strzelaniu i próbach regulacji, ale na ten moment nie ogarniam tego.Może ktoś krok po kroku napisze jak do tego zabrać się...

Autor: Marek Biały  godzina: 20:18
Nie ma takiej zasady, że w kadej łamanej zamek się nie domyka. Tak jest w tanich, przemysłowych produkcjach, gdzie nie dba się zbyt ortodoksyjnie o parametry.

Autor: Marek Biały  godzina: 21:11
Wspomniano mnie, więc ponownie wkleję jak się justuje lufy w Brno: Pod czółenkiem znajdziesz mechanizm dwóch śrub umieszczonych jedna wobec drugiej pod kątem 45 stopni. Są one zabezpieczone innymi inbusami, które znajdziesz patrząc od przodu luf. Nie pamiętam rozmiaru inbusów, ale chyba zabezpieczające to 0,9mm lub 1mm, a regulacyjne 1,5mm. By zacząć regulację musisz lekko poluzować inbusy zabezpieczające, ale nie wykręcaj ich za bardzo bo jak wpadną w trawę do klops. Po odkręceniu tych zabezpieczających zaczynasz regulację śrubami mechanizmu regulacji. Masz tam lewą i prawą śrubę. Wkręcając którąkolwiek z nich powodujesz, że lufy się rozchylają, a odkręcając schodzą do siebie. Nie jest to klasyczna regulacja lewo-prawo i dlatego budzi czasami niezrozumienie. Inaczej... by przesunąć lufę w poziomie lub pionie musisz faktycznie użyć obu śrub, gdyż kręcąc tylko jedną będzie się ona przesuwała o 45 stopni w stosunku do poziomu i pionu w jakimś kierunku. Powinieneś to zrozumieć na zwykły inżynierski cwanc :) Aha, przed strzałami ponownie wkręcasz inbusy zabezpieczające.