Środa
26.01.2022
nr 026 (6023 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Nowe noże Buck na 2022 rok

Autor: Lesław  godzina: 13:45
"Nóż myśliwego polującego w parku, na wypadzie z domu do lasu i z powrotem, będzie inny od tych Frontiers, Trappers czy Hunters, którzy z polowania i dzięki polowaniu żyli. Nóż takiego myśliwego z PZŁ będzie nawet i dziś czesto inny niż myśliwego z Alaski czy Syberii." Nie masz racji, oczywiście wielu jest zafascynowanych kształtami ostrzy noży rodem z Ameryki. Tylko tak naprawdę jeden z typów ostrzy jest użytkowany na całym świecie. I obejmuje on obszar od Islandii na wschód aż do Grenlandii. Do polowania zwany przez Samów puukko oraz obozowy leuku. I wielu z myśliwych w Polsce zużytkowuje noże z tym typem ostrza.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:00
Lesław ja się nie chce licytować, dałem link do nowości Buck na 2022 rok. Co kto wybierze to jego sprawa indywidualna. Widzisz mam też noże z tej polskiej firmy (dziennik.lowiecki.plhttps://www.kopromed.com.pl/) i tez je polecam, gdyż myślę, że wielu Polaków jest zachwycona prestiżem i cena noży innych renomowanych firm, a nie dostrzega tego co ma na wyciągnięcie ręki. To jaki nóż wybierze myśliwy to jego indywidualna sprawa. Odnoszę jednak wrażenie, że jaki bym temat nie założył, to wy lubicie się ze mną " przekomarzać i negować ". Ogor pisze o ostrzałce do noży, a mam ich kilkanaście, obecnie używam komercyjnej za kilka stówek, a pewnie też za chwilę kupię jeszcze inna dla zabawy, natomiast , że opisałem produkt za, już nie pamiętam ceny, kilkanaście czy kilkadziesiąt dolarów, to jest ona już zła. A może najpierw trzeba się nauczyć ja używać, z mniejszym naciskiem na pas i częściej wymieniać pasy, albo używać ja z ostrzałka automatyczna by jak ktoś ma problemy z zaokrąglaniem, mieć ostrze dopracowane. Jeszcze raz mówię, nie chce się mnie licytować, pisałem o tym, dałem link i tyle.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:23
A i jeszcze jedno zamówiłem sobie teraz rano 110 w custom knife shop, bo nie ważne , czy do obierania ziemniaków, dłubania w zebach, patroszenia, czy prac w ogródku czy przy pszczołach, jako EDC wydaje się mnie fajny, podoba się mnie i tyle. Zastąpi ten, od z firmy Ka-Bar. Konstrukcja noży 110 , zarówno ostrza, ich wybór, jak i blokady, okładzin, jego uniwersalna wielkość, nie bez powodu ma tylu zwolenników na Świecie, w tym też w mojej osobie. A czy to się podoba, znajduje akceptację innych, nie dbam o to. Podkreślam - podałem link do nowości Buck na 2022 rok, używałem 110 kilka, znam ich wady i zalety, ale to jest nóż budżetowy i za te pieniądze warto go mieć ( taka mam prywatna opinie ). Pozdrawiam DB.

Autor: sowland1  godzina: 15:31
Używałeś do czego ? Obieranie kiwi czy dryfowanie wiśni ? Opinia jest warta dopiero z ust praktyka . Inaczej to jest reklama i nic więcej

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:48
Pewnie takiego jak ty😁. Mimo wszystko odpowiem, spokojnie łeb odbijesz, wypatroszysz i oskorujesz zwierzynę, rybkę wyfiletujesz, ziemniaczki też pokoroisz i puszkę też otworzysz. Nawet śrubę wkecisz i drzazgę z dłoni wyciagniesz Odpowiem bo śmiać mnie się chce, gdy czytam takich jak ty członków PZŁ, że są w tym PZŁ takie fachowce. Miałem kilka 110 i je polecam. Tyle.

Autor: sowland1  godzina: 16:06
Samuel .Patrz się i ucz jak wygląda praktyczne wykorzystanie noża za parę złotych. (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/YgGqSziJYv0)

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:06
Oczywiście poznam też argumenty Wasze, że te noże nie nadają się do polowania, w sumie to dobra zabawa, bo wielu Waszych kolegów z PZŁ będzie miało ubaw, poznając wasze argumenty. Bardzo proszę.😁😉 Sowland1 a możesz zdjąć majty, bo tym filmem nie zdobyłeś mojego uznania? Chciałeś się pochwalić filmem? Jeżeli tak krytykujesz 110 to podaj argumenty względem bezużytecznosci Buck 110 w polowaniu, zamiast reklamować swoje filmy.☝️🤠. Możesz to zrobić też ze swoim kolegą. A ja dam link do innych forum myśliwskich😁☝️. Widzisz Sowland1 to , że nie każdy pokazuje jaja, nie znaczy, że ich nie ma.

Autor: Marek Biały  godzina: 16:11
Nie widać póki co by ktoś miał zabawę. Opinie wszystkie są dosyć zbieżne i opisują totalną nieprzydatność tych scyzoryków do czegokolwiek poza dłubaniem w nosie.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:14
Co miał dać ten film sowland1 w temacie nozy Buck? Pokazać, że nikt tego filmu na Youtube nie ogląda? Rozreklamować go? Co to ma wspólnego z nożem Buck, ze sowland1 dostatecznie patroszy? To jest temat o patroszeniu? Gdzie w tym Buck?

Autor: sowland1  godzina: 16:17
Samuel . A ty zdobyłeś TU kogokolwiek uznanie ? O przepraszam . W temacie jak schudnąć 25 kg Temat jak Ch .. j typwo lowiecki he he Ty masz orzeszki nie jaja . Taki anonim jak ty to dla mnie ci pa nie facet 🤣

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:21
Pisałem, nie chce się schylać do twojego poziomu, i mimo wszystko wstyd , że w PZŁ są tacy ludzie jak ty, to jest zły PR dla polskiego łowiectwa, jeżeli takie zachowania jak twoje są akceptowalne. Zapraszam do dyskusji o nozach Buck, bo temat jest o tym.

Autor: Marek Biały  godzina: 16:22
Linkowane noże Buck do patroszenia nadają się jak komarowy penis do roli młota parowego, tym samym w łowiectwie do niczego. No może poza już wspomnianym dłubaniem w nosie. Każdy praktyk to wie.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:24
Szczególnie z PZŁ? A może tylko wy obaj praktycy? Ponadto jak wam ten temat nie odpowiada, nie musicie w nim brać udziału i obrażać mnie. Na razie poza obrazanianiem, pycha, buta i złym wychowaniem nie widzę w waszych wypowiedziach nic złego na temat noży Buck. Oczywiście zrobię na podstawie w/w filmu sowland1 temat o błędach w patroszeniu, ale nie w tym temacie. Jedyny pozytyw waszych zachowań to taki, że ludzie czytają jacy to fachowcy są wśród członków PZŁ, poznają kulturę, elitarność itd. Mam nadzieję, że takiej wizytówki PZŁ nie ma wyłącznie, a wy tylko jesteście skrajnością.

Autor: Marek Biały  godzina: 16:31
Nie wiem na ilu polowaniach byłem, w ilu państwach i na ilu kontynentach... tego typu zabawki nie widziałem nigdy na polowaniu. Kiedyś mignął mi obrazek jak kobieta czymś podobnym czyściła sobie paznokcie, ale to było przy centrum handlowym.

Autor: sowland1  godzina: 16:34
Jsk będę chciał sie odchudzać 25 kg zapytam praktyka. O chlaniu i paleniu tanich fajek też będę ciebie pytał. Każde inne co związane z łowiectwem nie pytam . Ty nawet psa nie masz a zakładałeś tematy hi hi . O daj temat O wróżeniu z fusów to będziesz mógł błyszczć bez posypywania się brokatem

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:36
No cóż, nie każdy myśliwy na świecie poluje w bierutowskim modelu, nie każdy poluje w systemie, gdzie garstki hobby sponsoruje całe społeczeństwo dlatego, że tak stworzono ten ustrój łowiecki w PRL i go zachowano w demokratycznym państwie. Marek Biały i sowland1 to dopiero światowej klasy myśliwi, gratuluję PZŁ. Mnie Buck odpowiada i to jest dla mnie ważne. Tylko to jest ważne, a czy marek bialy to światowej klasy myśliwy, a sowland1 ma film na YouTube mnie furcy. Podobnie jakieś wyobrażenia innych o tem czy innym. Powiem więcej, w ogóle im nie zazdroszczę, a co najwyzej współczuję🤠☝️.

Autor: Marek Biały  godzina: 16:41
Te noże jak wspomniałem mają swoje miejsce na ścianie śmiechu, ale nie na polowaniu. Nie wiem jakie czynności bez jaj można wykonywać takimi kozikami na polowaniu. Nawet odcięcie z drzewa ostatniego kęsa jest ryzykowne.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:44
A Redakcję proszę o nie usuwanie wpisów tych słynnych myśliwych z PZŁ, bo chce by się z nich posmiali moi znajomi, ale też i inni. Nie czuję się obrażony Redakcjo, bo czy może mnie obrazić ktoś taki ... oczywiście, że nie. Zawsze wychodzę z założenia, że członkom PZŁ trzeba umożliwić reklamę i to wystarczy dla większości Polaków, by mieć o nich zdanie, lub szybko je sobie wyrobić ,przynajmniej części. To jest droga do reformy łowiectwa w Polsce, pokazywać bute, prostotę, zadufanie i chamstwo. I to działa. Polskie społeczeństwo to ludzie o ogromnej kulturze i szybko zrobią porządek z " elita", światowymi myśliwymi, skończy się zerowanie na Skarbie Państwa, będą tenuty rynkowe, polowanie będzie kosztować tak, jak każde inne hobby ( bez monopolu, elitarnosci ). Mnie Buck 110 budżetowy odpowiada, a oni z tym mają problem, że o tym piszę😁☝️.

Autor: sowland1  godzina: 16:53
Nigdy nie trafiłem na takiego po je ba jak ty . Zrobiłeś smietnik z tego forum . Gawlicki chroni ciebie jak Stacha a ten teraz go opluł i nazwał zlodziejem . He he a propo dużych jaj gamoniu to tera pa.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:55
Pan Gawlicki to jeden z mądrzejszych ludzi w PZŁ, żal, iż tego nie ogarniasz! On jest już historia, jak Pan Pawluk, i kiedyś będą o nich książki pisać, że potrafili robić tyle dobrych rzeczy dla polskiego łowiectwa, w tym też PZŁ!

Autor: Marek Biały  godzina: 16:56
Obserwując polowania w Polsce zauważam raczej dbanie myśliwych o broń i o noże. Te ostatnie często są przedmiotem rozmów i wzajemnego podglądania. Wymieniane są uwagi i przekazywane rady. W życiu nikt nie chwalił sie takimi badziewnymi ostrzami.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:58
Temat jest o Buck, i nie ma tu chwalenia, a jest to w temacie. Umiejętność czytania to trudna rzecz dla niektórych pewnie.

Autor: Marek Biały  godzina: 17:00
Otóż to! Te linkowane wyżej dziadostwa (pod tytułem Buck) nie nadają się do polowania, ani do żadnej czynności związanej z polowaniem.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:25
No dobrze, taka masz opinie bez argumentów. Inni mają inne. Swoją opinię nie narzucaj innym, to proste. Wypowiedziales swoje zdanie i ok.

Autor: Marek Biały  godzina: 17:29
Opinię mam opartą o doświadczenie. Wiem do czego nóż jest potrzebny na polowaniu. Poluję i w żadnym wypadku nie zabiorę ze sobą do lasu wykałaczki zamiast noża.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:31
Napisz to z 10 razy, bo to ciągle powtarzasz. Lub napisz coś nowego+ argumenty.

Autor: Marek Biały  godzina: 17:33
Jeszcze parę powodów by nie użytkować noży z linków by się znalazło, tyle, że po pogromie jakie te zabawki tu zebrały nie ma sensu dalej udowadniać co już zostało udowodnione. Jest to szajs nad szajse.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:36
Marku ty masz widzę z tym duży problem, napisz to wprost do firmy Buck.😁

Autor: Marek Biały  godzina: 17:39
Dziwna rada. Mam Bucka, ale takiego, którego można używać na polowaniu z sensem. Te wyżej proponowane może do zbierania grzybów byłyby przydatne.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:42
O widzisz! A teraz przeczytaj mój pierwszy wpis z twoim kolegą i obaj pomyslcie nad treścią tego wpisu. Czy ja gdzieś napisałem najlepszy nóż myśliwski? nóż myśliwski w pierwszym wpisie! Co mój wpis mówi, jaka informacje niesie? A co wy obaj próbowaliście zrobić, jaka narrację narzucić, złośliwie rzecz jasna, s czystej" sympatii do mnie". Chodź dla jasności jest to nóż myśliwski. Widzisz Marku ty z kolegą nie z powodu Bucka hejt czynicie, czy to nóż myśliwski czy nie, lecz z upodobania, nienawiści, może problemu głębszego ...zdrowotnego. Ja w tym temacie sporu nie szukałem, a tylko wy go chcieliście wywołać. I co wyszło, jeden chciał się pochwalić, zdyskredytować mnie, a ośmieszył się, bo z jego tematu zrobimy temat o prawidłowym patroszeniu. Niech się cieszy, więcej oglądających będzie miał😁, a ty poza chwaleniem się jaki to łowca z ciebie, wstyd PZŁ przynosisz zachowaniem.

Autor: Marek Biały  godzina: 17:47
Wskazane Bucki to najgorsze wybory dla myśliwych. Bez sensu i bez możliwości użytkowania z zadowoleniem w łowiectwie. A do wyżej wylanej beletrystyki odnosić się nie będę

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:58
Muszę teraz pojechać na chwilę do firmy, ale z przyjemnością omówimy jeszcze dziś tu wspólnie ( mam nadzieję) konstrukcje Buck 110, czy jest to nóż myśliwski czy nie jest to noż myśliwski, a przede wszystkim co rozumiemy pod pojęciem.noz myśliwski. Licze tu szczególnie na udział tych dwóch słynnych członków PZŁ, wizytówki zrzeszenia. Liczę na ich wiedzę.

Autor: Marek Biały  godzina: 19:13
Tu nie ma co budować dramaturgii, ale propozycja jest bez sensu. Reprezentowane są różne poziomy doświadczenia, tak odległe, że połowa drogi to bezmiar stepów Akermanu. Nigdy nie kupię tych blaszek, nawet jak miałbym tym chleb kroić.

Autor: Jan Tukan  godzina: 19:17
Już jestem. Po drodze myślałem o tym temacie, ale uważam, że tych wybitnych przedstawicieli PZŁ i tak nie przekonam ( zresztą nie mam takiego zamiaru, każdy ma swoje opinie), więc szkoda czasu. A zastosowanie ich metody, by ośmieszyć ich i zdyskredytować, byłoby zniżaniem się do ich poziomu, czego czynić nie chce. Forum służy bowiem do kulturalnych wypowiedzi i wymiany poglądów, które coś wnoszą i mogą dac fajna wymianę stanowisk. Natomiast ich wpisy nasunęły mnie inny pomysł na temat, który założę w HP. Oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał rozmawiać dalej o nozach Buck, konstrukcji, pochodzeniu, to z przyjemnością będę kontynuował wypowiedzi w tym temacie. Bo temat fajny, w sam raz na forum łowieckie.

Autor: Marek Biały  godzina: 19:26
Może, ale raczej nie europejskie forum łowieckie. Wykałaczek w naszej profesji nie używamy. Dyskusja o konstrukcji i pochodzeniu ma się nijak do praktyki i oczekiwań użytkowych.