Środa
10.08.2005
nr 010 (0010 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: ...no i przestawił się montaż w 9,3

Autor: wsteczniak  godzina: 00:31
Tadek1 - nie czytałem wszystkich postów w temacie. Nie chcę ulegać emocjom. Mam przed sobą paragon firmy TROPIC LIBEREC za montaż do CZ z tubusem 1". Montaż oryginalny CZ Uhorsky Brod. Siedzi w nim luneta 8 x 56 i MAM pod nią przeziernik. Masywne - fabryczne - z gwarancją za 1670,00 CZK. Oddzielnie dokupiłem pierścienie 30 mm. ( na wsjaki słuczaj ), kompatybilne. Pieję z zachwytu. Razem z podróżą, mandatem za parkowanie, beherowką, utopencami, "kszynką piwa", sutym objadkiem i wymoczeniem pupy w aqwaparku, z osobą "towarzyszącą" wtopiłem ok.700,. PLNów Acha - pod paragonem (płatnym kartą) napisali DEKUJEME ZA VAS NAKUP. Ja też, dekuje i pozdrawiam - wsteczniak

Autor: Sceptyk  godzina: 01:25
Tadek1, w wątku o kupnie wymarzonej broni piszesz,że montaż za 180 zł przywiozłeś kiedyś z Czech.Starsze czeskie montaże nie powinny być używane do lunet o wadze przekraczającej 500 g,a wymóg ten jest szczególnie bezwzględny przy kalibrze 9,3x62.Jeśli do tego doszły często zdarzające się w tych montażach niedokładności wykonania i spasowania,a przede wszystkim błędy w samodzielnym zamontowaniu......to efekt już zaobserwowałeś. Tylko nowy,solidny i dobry montaż oraz luneta osadzona przez fachowca pozwolą cieszyć się bronią wraz z optyką,no i tylko wtedy Bór zdarzy,czego Ci życzę.

Autor: Pan Sułek  godzina: 09:48
Ad.Andy : Mam zarówno 638 jak 243 do połączeń gwintowanych i nie zamierzam dyskutować nad zaletami Loclite .Jednakże dla osób niedoswiadczonych może on stanowić pewien problem więc staram sie doradzić jak szukać problemu najprostszymi metodami.Nie zgadzam sie również z Tomaszem ponieważ mój Loclite zastyga i to bardzo szybko po dociśnięciu obejm oraz dokręcaniu śrub. Również stwierdzenie ,że stosuje sie w razie czego nie potwiedza sie w moim przypadku bo do 308 w wystarczy "konstrukcja fabryczna". Po moich doświadczeniach z różnymi montażami oprócz EAW ,mogę w pełni polecić montaż Leuopolda jako konstrukcję prostą i solidnie wykonaną ze śrubami dajacymi sie wielokrotnie wykręcic i wkręcić bez zerwania główki czy gwintu.Śmiem zauważyć ,że śruby sa lepszej jakości niż śruby w MAK-u,który również nie stoi najnizej w rankingach. Przy czechach jakość śrub jest beznadziejna i trzeba mieć w zapasię zawsze kilka jak sie chce kręcić kilka razy. I tutaj Loclite 243 może być bardzo przydatny. Jednak mam wrażenie ,ze odbiegliśmy od tematu bo jeśli Tadek 1 nie zamierza zbyt duzo inwestować to trzeba pamietać ,że mała buteleczka Loclite kosztuje około 40 zł jak pamiętam.

Autor: tomaszekT.  godzina: 16:22
Ad Andy Dwukrotnie odkręcałem obejmy po 601 i 603 loctite. Klej zastygł tylko w miejscach rowków obejm natomiast reszta była sucha ale kompletnie nie trzymała. Dodoam że 603 klei szuster i też mu się wydaje że wszystko jest w pozrządku. 638 -napisałem trochę z rozpędu ale wydaje mi się cała seria 600 się nie nadaje. Ale ważne że masz dobre doświadczenia z 638 - warto wiedzieć. DB.