Środa
10.08.2005
nr 010 (0010 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: IZ 27EM 1C Komentarz

Autor: PiotrekPat  godzina: 01:44
markyz Większość z tego co opisałeś jest Ok. ale z tym maijstrowaniem przy "ryglu" (napisałem w cudzysłowie bo mam wrażanie że chodzi o klucz) to się chyba rozpedziłeś. Sam mam trochę smykałki do mechaniki, mam sportinga i też go już mocno potuningowałem ale żeby komuś przeskadzało to ze się strzelba nowa zamyka jak nowa strzelba tom nie słyszał :) -PiotrL ma rację- to zostaw, choć przygladać się nie zaszkodzi :)

Autor: nimbus  godzina: 09:47
Rada dla markiza ,kup smar grafitowy i posmaryj dolny rygiel i czoło czółenka na pierwsze pare treningów.zobaczysz jak ładnie dotrze sie cały zestaw.potem oczywiscie wymyj benzyna i smaryj wazelina tech.N.

Autor: markyz  godzina: 11:05
Hej, rygiel to ta czesc zamka ktora przy pelnym zamknieciu luf wpada w wyciecie u dolu luf. Kluczem dla mnie jest mechanizm pozwalajacy na wciagniecie tego rygla do srodka baskilii. Jak sie bardziej przyjrzycie do zobaczycie ze problem wcale nie tkwi w dotarciu elementow. A nawet powiem bardziej ich dotarcie bedzie skutkowalo powstawaniem luzu. U dołu rygla jest mała dzwigienka której dociśnięcie lufami powoduje zwolnienie rygla który powinien w tym momencie zatrzasnąć lufy. Ale za nim to nastąpi lufy (nie wiem jak inaczej nazwać dolną partie tej części luf) muszą odepchnąć rygiel w strone baskilii zeby dojsc to tej dzwigienki zwalniającej rygiel. Spowodowanie mocniejszego cofniecia się rygla (schowania) dac powinno delikatniejsze domykanie broni. nimbus pewnie tez nie zaszkodzi choc podejscie typu dotrze sie czasami moze przyniesc skutek wczesniejszego zuzycia.