Środa
10.08.2005
nr 010 (0010 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Czółenko w TOZ 34

Autor: Ryszard  godzina: 00:15
Podobno tylko stara miłość nie rdzewieje. Czy to dobre rozwiązanie? - to zależy. np. zamiast trzech elementów łamańca, mamy tylko dwie. Łatwiej gdzieś podziać czółenko typowe niż całą wiązkę luf. Na pytanie, czy śruby rdzewieją podczas użytkowania broni, nie potrafię odpowiedzieć?

Autor: Martes  godzina: 00:21
Mam - śruby nie rdzewieją .

Autor: Krakus  godzina: 02:35
byku, Dużego doświadczenia nie mam, TOZ-a używałem przez kilka miesięcy około 10 lat temu. Na zdrowy rozum myślę, że rozwiązanie z przesuwnym czółenkiem nie jest żadną rewelacją – gdyby taką było, to już dawno wszyscy liczący się producenci broni wprowadziliby podobne rozwiązania, tego jednak nie robią i z uporem maniaka produkują broń z czółenkami odłączanymi. darzbór!

Autor: Alus  godzina: 02:58
Czy śruby rdzewieją? Pewnie tak. Znam takiego "łowcę" który kiedys jakoś nie mógl "spotkać się " ze swoja dubeltówką. Innych kolegów pytał czy jej od niego nie pozyczyli. W końcu sam siebie głośno zapytał "a może przysypana węglem, który niedawno przywięźli". Jemu podobnym pewnie właśnie rdzewieją. Pozdrowionka DB

Autor: lu.dzie  godzina: 10:01
Alus - hahahahha. Piękna historyjka. Mi te śruby nie zardzwiały. Choć wolę rozwiązanie z odłączanym czułenkiem - takie mam w drylingu i bocku strzelnicowym.

Autor: nimbus  godzina: 11:38
A ja wole taki prosty system zakładania luf .nic nie gubie i fajnie strzela.N

Autor: Ryszard  godzina: 23:32
gwoli scisłosci, w temacie śrub, to pytanie nie dotyczyło, czy one wogóle rdzewieją, ale "czy one nie rdzewieją podczas użytkowania" !!! - i na to nie umiem odpowiedzieć. Od czasu do czasu popadam równiez w czarną rozpacz, gdy ludziska martwią się o srybki a nie intersuje ich co w środku baskili piszczy.:))