Środa
14.12.2005
nr 136 (0136 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Odnowić drewno w dubeltówce  (NOWY TEMAT)

Autor: M_Łoś1  godzina: 14:39
Koledzy mam problem z kolba w dubeltówce. Drewno wymaga zakonserwowania. Jeżeli ktoś by mi mógł coś doradzić to wielkie dzięki. Chodzi o to jak to zrobić, czym i czy mogę to zrobić sam - bez pomocy fachowca. Pozdr DB ŁOś

Autor: Janusz2  godzina: 14:53
A temat "politura" z 12.12 czytalo sje? ha? Pozdrawiam Janusz

Autor: Patiomkin  godzina: 16:47
Ad Janusz ale ni odsyłaj kolegi do przykładu skrajnego broni prawie kolekcjonerskiej która ma bardziej wyglądać niż służyć. Ad M_Łoś1 wejdź na forum http://bron.iweb.pl/ wpisz w wyszukiwarce tzw lupce zapytanie i czytaj to jest najlepsze kompendium wiedzy na temat odnawiania łącznie z oksydowaniem itd. nie zrażaj się że to o wiatrówkach jest tam paru dobrych fachowców od których można się wiele nauczyć i dowiedzieć mimo że piszą o dmuchawkach.

Autor: rębilas  godzina: 23:32
Nie chce mi się sprawdzać co piszą o wiatrówkach ale b. krótko podam jak można zrobić kolbę bez większych komplikacji żeby dobrze wyglądała. Sam robiłem czyli sprawdzone. Po pierwsze powinieneś rozdzielić drewno od metalu żeby nie podrapac oksydy. 2. starannie pozbawić drewno starego lakieru, czy też innych powłok, albo drobnym papierem, płótnem ściernym albo szkłem. Jeżeli kolba jest orzechowa to po tej operacji będziesz załamany - szaro- bure, brzydkie drewno. 3. przecierasz kolbnę wilgotną gąbką i pozwalasz jej wyschnąć, drzewno się trochę stroszy i jest szorstkie, znowu drobny papier ścierny na gładko i znowu woda i suszenie tak kilka razy aż przestznie się stroszyć. 4. dobierasz odpowiedni według siebie kolor wodnej bejcy do drewna, i malujesz tym kolbę, przecierasz bardzo delikatnie drobniutkim papierem ściernym i 5. nacierasz ją olejem lnianym lub pokostem lnianym - wcierasz gołą dłonią tak długo jak będzie się wchłaniał Efekt końcowy naturalne drewno z matowym połyskiem na wiele lat w kolorze jaki sobie wybrałeś, zawsze masz możliwość dodatkowej konserwacji tym samym olejem. 6. Złóz wszystko z powrotem i "ni puchu"

Autor: rębilas  godzina: 23:36
Nie chce mi się sprawdzać co piszą o wiatrówkach ale b. krótko podam jak można zrobić kolbę bez większych komplikacji żeby dobrze wyglądała. Sam robiłem czyli sprawdzone. Po pierwsze powinieneś rozdzielić drewno od metalu żeby nie podrapac oksydy. 2. starannie pozbawić drewno starego lakieru, czy też innych powłok, albo drobnym papierem, płótnem ściernym albo szkłem. Jeżeli kolba jest orzechowa to po tej operacji będziesz załamany - szaro- bure, brzydkie drewno. 3. przecierasz kolbnę wilgotną gąbką i pozwalasz jej wyschnąć, drzewno się trochę stroszy i jest szorstkie, znowu drobny papier ścierny na gładko i znowu woda i suszenie tak kilka razy aż przestznie się stroszyć. 4. dobierasz odpowiedni według siebie kolor wodnej bejcy do drewna, i malujesz tym kolbę, przecierasz bardzo delikatnie drobniutkim papierem ściernym i 5. nacierasz ją olejem lnianym lub pokostem lnianym - wcierasz gołą dłonią tak długo jak będzie się wchłaniał Efekt końcowy naturalne drewno z matowym połyskiem na wiele lat w kolorze jaki sobie wybrałeś, zawsze masz możliwość dodatkowej konserwacji tym samym olejem. 6. Złóż wszystko z powrotem i "ni puchu"