Środa
14.12.2005
nr 136 (0136 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Wyłącznie dla posiadaczy.  (NOWY TEMAT)

Autor: Ramzes  godzina: 18:35
Koledzy Kiedyś już poruszałem ten problem, ale teraz proszę wyłącznie o zdanie posiadaczy konkretnego modelu. Chciałbym poznać opinie kolegów użytkujących obecnie lub w przeszłości lunety Bushnell z serii Elite 4200 2,5-10x50 ill dot z siatką A4. Proszę o jak najwięcej informacji, kupiłem ją za nieduże pieniądze w USA i chcę wiedzieć na co ją stać. Jeszcze raz proszę żeby to były tylko wypowiedzi osób, które sprawdziły jej działanie osobiście. DB.

Autor: jurek123  godzina: 19:07
Kolego jak kupiłeś to nie pytaj o rady lecz ją zamontuj i podziel się radami z innymi kolegami.Chcesz żeby ci zganiono czy pochwalono ,sytuacji to nie zmieni.

Autor: Ramzes  godzina: 19:30
Kolego kupiłem, ale jeszce jej nie mam. Będę miał za tydzień, a jeśli ty jej nie masz i nie miałeś, to nie komentuj i czytaj dokładniej o co prosiłem.

Autor: robert k  godzina: 19:49
Nawet gdybym ja miał to po takiej odpowiedzi jak dla jurka123, nie podzieliłbym się z Toba swoją opinią.

Autor: Ramzes  godzina: 19:55
Koledzy czy wy nie umiecie czytać? Ja prosiłem, a wy jak zwykle nie potrzebnie komentujecie. Robercie czy Jurku miałeś? Jeśli tak to odpowiedz, jeśli nie to nie zaśmiecaj mojego tematu niepotrzebnymi komentarzami. Trzy razy o to prosiłem. Jeszcze raz piszę po polsku TYLKO DLA OSÓB UŻYWAJĄCYCH TEJ LUNETY.

Autor: Alus  godzina: 20:28
Oj posiadanie takiego nicka nie upoważnia do zachowywania się jak faraon, którego życzenie jest dla maluczkich rozkazem. Jest to ogólnie dostępne Forum. Pozdrowionka DB

Autor: Ramzes  godzina: 20:44
Znów kolega źle zrozumiał, ja proszę. Kolega też ma kłopoty z czytaniem? Nie zaśmiecać, potrezebuję konkkretów, a nie niepottrzebnej polemiki. DB.

Autor: KULWAP  godzina: 21:22
Ad Ramzes Mam dylemat: mogę czy nie pisać w tym wątku! Albowiem Twoja wola nie daje alternatywy i dotyczy jedynie posiadaczy a nie np. byłych posiadaczy. Problem mój polega na tym, że byłem posiadaczem tego g.na na szczęście krótko bo jako średnio inteligentny szybko zdołałem rozpoznać te plewy od ziarna jakim jest np. Doecter. Ponieważ nie jestem już (i na szczęście) posiadaczem więc spełniając Twoją wolę o Panie od tej chwili milczę jak grób i głosu w wątku do którego uprawnienia straciłem nie zabieram.

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:23
Galanta luneta. DB.

Autor: Ralf  godzina: 21:29
Jak zwykle na konkretne pytanie dostaniesz w pierwszej kolejności "wyczerpujące" odpowiedzi. Jeśli Ci moja opinia w czymś pomoże to jestem uzytkownikiem Elite 4-16x50 z krzyżem multi-x. Używam jej do sztucera Tika T3 Varmint , 222 Rem głównie na lisy i sarny. Na dzień do zmierzchu sprawuje się super, później mam problemy z dostrzeżeniem krzyża (jest zbyt cienki) Jeśli twoja luneta jest z podswietleniem to powinna się dobrze sprawować również w nocy. Dodam jeszcze, że posiadam lunetę Zeiss Diavari 3-12x56 i jeśli chodzi o widoczność w nocy to wcale nie widać dużej różnicy między nią a Bushnellem (natomiast różnica cenowa jest "znaczna") Ogólnie sądzę, że lunety Bushnell są niedoceniane przez polskich myśliwych. pozdrawiam Ralf

Autor: Ramzes  godzina: 22:28
Nareszcie odpowiedzi na które czekałem- DZIĘKUJĘ. Kolego Ralf ja napisałem że luneta posiada krzyż 4A i podświetlany punkt, porównanie z Zeissem to doskonała wskazówka. Mam też bushnella z multi-x i wiem, że nie nadaje się do polowań nocnych. Niemiecki krzyż i podświetlany punkt napewno polowanie nocne ułatwią. Interesuje mnie głównie transmisja światła i wytrzymałość lunety. ad. Kulwap, kolego napisałem też, że proszę o opinię osoby, który miały z nią w przeszłości do czynienia. Jeśli twierdzisz że to g.wno to podaj swoje argumenty. Czy nie nadaje się bo nie jest niemiecka, bo z twojej wypowiedzi wynika, że nie nadaje się bo nie jest Docterem. Jako były posiadacz napewno wskażesz jej wady, które tak bardzo cię do niej zniechęciły. Czy może też kierujesz się stereotypami? Koledzy proszę o plusy i minusy, wady i zalety, rzeczowe odpowiedzi potwierdzone własnymi doświadczeniami. DB.

Autor: rębilas  godzina: 23:18
Ponieważ jestem tak jak Ramzes przyszłym posiadaczem bushnella 2,5-10x50 z krzyżem "fire fly" pozwolę sobie stuknąć kilka linijek. Zanim zdecydowałem się na zamówienie lunety tej firmy przejrzałem oferty różnych sklepów i amerykańskie forum użytkowników sprzętu - wypowiadają się bardzo rzeczowo i nie biją piany co wyjątkowo łatwo widać u nas. Ogólne stwierdzenia dotyczące serii Elite 4200 które pewnie zainteresują Ramzesa to bardzo dobra luneta za przystępną cenę, w porównaniu z Leupoldem jest jaśniejsza, porównywalna z Nikonem Monarchem i Burrisem ze wskazaniam na Bushnella. Nie dorównuje Swarowskiemu i Zeissowi (prawdziwemu) ale te są o 4 razy droższe. Trwałość- tubus jednolity ze stopu aluminoim i tytanu o 30% mocniejszy od typowych aluminiowych. Testowane na 10 tysięcy strzałów .375 H&H Magnum. Transmisja światła 95% - chodzi o cały zestaw soczewek w lunecie. Natomiast Docter to firma córka po starej - nieżyjącej już - znanej wszystkim z różnych stron enerdowskiej Carl Zeiss Jena - w swoim czasie były to najlepsze dostępne u nas lunety i tyle - na marginesie w mojej wyeksploatowanej CZJ 6x42 zamontowanej na 30.06 od naprężeń po strzałach pękł tubus odłamał się cały obiektyw - fakt że strzałów było dużo ale na pewno nie 10 000.