Poniedziałek
13.02.2006
nr 044 (0197 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: promesa

Autor: Ryszard  godzina: 00:04
i chyba zrobił się drugi problem - z RPO "Wyłączenie wpływu na ocenę równości w traktowaniu stron takich cech, o których mówi ust. 3 art. 5 jak: narodowość, płeć, rasa, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię (stosunek do religii), przekonania polityczne, stan posiadania własności, urodzenie, inwalidztwo, wiek lub preferencje seksualne są oczywiste i wynikają także z Konstytucji RP (por. np. art. 32, 33, 35, 37, 38). Kryterium wpływu na ocenę równości praw musi oczywiście uwzględniać względy szczególne jak np., że pewne prace muszą być wyłączone w stosunku do kobiet właśnie z uwagi na ich dobro, a wiek lub stan zdrowia może wyłączać przyznanie obywatelowi określonego uprawnienia (np. pozwolenia na broń, licencji pilota), bądź nałożenia na niego określonego obowiązku (np. służby wojskowej). Wynikają one zresztą z obowiązujących przepisów prawa materialnego. Ograniczenie w mechanicznym stosowaniu zaleceń z ust. 3 wynikają zresztą z ust. 2, gdyż zróżnicowanie takie będzie dopuszczalne, a niekiedy konieczne jako „usprawiedliwione obiektywnymi, istotnymi właściwościami danej sprawy”. " jes to to cytat z komentarza biura RPO do Europejskiego Kodeksu Dobrej Administracji. cały teskt

Autor: Lesław  godzina: 12:25
Zgadzam się, że badania to próba wyczyszczenia bałaganu, ale KG lub poszczególne KWP (np.Bydgoszcz) wprowadzają coraz większy bałagan, nie orientując się w przepisach ustawy lub dowolnie je interpretując. Tak wiec niech badania będą, ale z jasnym zapisem w ustawie np. osobom posiadającym uprawniena wydane przed wejściem ustawy tj. przed 2000r. zezwolenie nowe wydaje się na podstawie badania ...., wtedy nie ma niedomówień. A na razie na 3 sprawy złożone do NSA w sprawie wydania zezwolenia dwie wygrały osoby starające się o zezwolenie, jedną policja. Więc jest to problem.

Autor: Ryszard  godzina: 22:53
Problem, to nie stosowanie przez WPA przepisów, idące w poprzek z oczekiwaniem delikwneta ( na to jest rada - 2 rozdział KPA), ale wprowadzenie po kryjomu czegoś, co jest ewidentnie bez sensu, a czasem może i groźne. Ze dwa lata temu analizowałem sobie kilka wzorków wniosków o wydanie pozwolenia na broń. Jeden się wybijał -radomski. Tam delikwentom kazali pisać życiorys!!. Myślałem, ze im przeszło. Całkiem niedawno byłem w stołecznym WPA i widzę co tam napisali na kartce jako załączniki do wniosku - też życiorys!!. A jakim prawem? Ustawa wyraźnie mówi co ma być podłączone. Żaden z urzędników z drugiej strony szyby nie potrafił mi wyjaśnic skąd taki obowiązek, skoro na jesieni, to nie wisiało. Coś dopiero dowiedziałem się w "petklubie' na korytarzu.