Poniedziałek
06.03.2006
nr 065 (0218 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Lunety ATN  (NOWY TEMAT)

Autor: mauser9,3x62  godzina: 10:05
Co koledzy sądzą o tych lunetach? Wiem, że już było o tym na forum ale może są jakieś nowe doświadczenia. Zastanawiam się konkretnie nad ATN 8-24x75LU do mojego 243W, poniewarz dolączają bęben korekcyjny do tego kalibru a i ceny są zachęcające, a na marginesie w grudniowym numerze Braci Łowieckiej był pochlebny artykuł dotyczący tych celowników. DB.

Autor: mauser9,3x62  godzina: 10:14
Zapomniałem dodać, że artykuł o lunetach ATN był w grudniowym numerze ale w 2002 roku. DB.

Autor: kaszub  godzina: 10:47
Z całym szacunkiem, ale ów artykuł miał cechy zakamuflowanego materiału reklamowego .... Zreszta wiele jest takich i trudno o pełen obiektywizm. Miałem lunety ATN w ręku i byłbym ostrożny .... Może odezwie się jakiś praktyk. K

Autor: cytryna  godzina: 12:53
Ja też miałem i próbowałem. owszem na dzień bardzo dobra, ale na noc do niczego.Wszystko przez powłoki antymgielne- obraz jest zielonkawy.Siatka wspaniała, bebny korekcyjne też, blokada krzyża- cos jak posi-lock, wytrzymałość podobno super. Luneta wykonana z 3 części- dyskwalifikacja pod względem powtarzlności. Nie wiem bo nie strzelałem a tylko pojechałem w teren ocenić przydatnośc o zmierzchu.Nokta jest o wiele lepsza!!! DB

Autor: PASIAK VEL PRZELATEK  godzina: 13:50
KOLEGA STRZELA ... MA ZAMONTOWANA NA SZWEDZIE Z 75 CM LUFA... ALE POWIEM SZCEZE ZE TRZEBA WIEDZIEC JK SOE JA POSŁUGIWAC BO SIATKI PRAWIE NIEWIDAC,SO TEGO TO TAKA SNAJPERSKA,DALMIERCZA BYŁA ON AKURAT MA DOSWIADCZENIE I SOBIE BARDZO CHWALI AHA MA DOROBIONE PODSWIETLENIE UZYWA W ZASADZIE DO STRZELANIA LISKÓW JA JUZ KIEDYS TAKI POST ZADAŁEM NA FORUM I PAN MAREK CZERWINSKI COS NIECOS NA EN TEMAT NAPISAŁ ...ŻE POPRROSTY TRZEBA WIEDZIEC JAK UZYWAC I JET TO RACZEJ LUNETA DO UZYTKU PROFESJIONALNEGO JA BYM NIE KUPIŁ NA PEWNO !!!

Autor: mauser9,3x62  godzina: 19:34
ad. cytryna Jak to rozumieć, że wytrzymałość super natomiast dyskwalifikacja pod względem powtarzalności, czy wyczuwalne były jakieś luzy na tubusie? DB.

Autor: Graaff  godzina: 21:21
świetna luneta ... do wbijania gwoździ