Czwartek
25.05.2006
nr 145 (0298 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Jaka amunicja do CZ550 308Win?

Autor: Slomion  godzina: 09:08
No dobrze, zakładam, że to będzie GECO, ale jak się ona zachowuje np. przy strzale do lisa. Jest coś wogóle do zebrania? A jeżeli nie GECO na liska to co? Problem pojawi się w lipcu gdy będę polował i na lisa i na dzika. Może jest jakaś możliwość używania zamiennie jakiejś amunicji bez każdorazowego przestawiania lunety? DB

Autor: MariuszE  godzina: 09:29
Ja swojego czecha 308W przystrzelałem na sako SH.Jestem zachwycony skupieniem, kula dość twarda, mały opad przy lekkiej gramaturze. Dzik dobrze strzelony(oczywiście na komorę) zostaje na miejscu,rzadko robi krótki spacer. Do tej poty nie miałem kłopotów z podjęciem zwierza. Z lisem jest różnie, zależy jak przejdzie kula, podobno zamiennie można stosować sako speedhead. To moje doświadczenia, natomiast rada jest taka, byś kolego kupił po kilka sztuk amunicji różnych producentów i zobaczył co lubi lufa.Ostatnio mój przyjaciel miał podobny problem, zrobił próby i wyszło automatycznie. W jego przypadku najlepiej wypadła NORMA.

Autor: Łaciaty  godzina: 18:30
ad Slomion U mnie z lisami jest różnie. Ogólnie mój kaliber nie jest kalibrem na lisy(30-06) więc nie ma co zwalać winy na kule. Różnymi kulami juz lisa strzeliłem i wszystko zależało i tak od konkretnego strzału.Generalnie to lisy wolę strzelać śrutem, a nie oszukiwać sie ze mam kaliber na lisy. w załączniku lis z geco. DB!