Poniedziałek
25.09.2006
nr 268 (0421 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: potrzebuję nóż !

Autor: Jastrząb  godzina: 01:08
ad becek CRK to skrót Chris Reeve Knives.Wydaje mi się że myślałeś o skrócie CRKT-czyli Columbia River Knife & Tool-różnica jednej literki.Sebenza to produkt CRK--Chris Reeve. Do naostrzenia s30v oczywiście niezawodnie nadaje się Tri Angle--dla mnie to kwestia 10-15 minut -chyba ze nóz jest strasznie zapuszczony--wtedy Tri Angle z diamentami i wykończenie na ceramice. Jeśli chodzi o Pume--dobra firma ale bez "wodotrysków".Nie wszystkie noże Pumy to hity(np tragicznie nieudana seria BOOSTER),ponadto Puma to w większości stal z serii 440-czyli bardzo średnio ale nie żle.No i największy mankament Pumy--cena! Nieprzyzwoicie wysokie ceny w stosunku do oferowanego towaru!Dobrą ceną na Pume byłoby zminiejszenie jej o połowe.Wzornictwo pumy to kwestia upodobań i gustu.jak dla mnie oferta Pumy łączy w sobie zarowno bardzo przydatne i efektowne noze-lecz także knivemakerskie pomyłki niegodne firmy z tradycją.Z ofert Pumy posiadam składany Jagd messer--i faktycznie do celów łowieckich jest b.dobry---cena ok.1400 złociszy...bez komentarza....Pozdrawiam. DB!

Autor: ogor  godzina: 18:13
Sprawa noża rozwiązana?? Przychylam się do zdania Marcelego, że Kopromed jest w porządku. Linkowany test noży Kopromedu rozrywkowo radzę traktować, tak jak zapewne podszedł do niego autor - temat na sporą pogaduchę ale jeśli np. testuje jako noże Kopromedu coś co z Nowego Tomyśla nie wyszło to więcej komentować chyba nie trzeba. Ciekawi mnie tylko dlaczego tak podobno kiepskie produkty tak wielu żuytkowników wśród myśliwych znajdują?? Ale wracając do tematu - jeśli nie ma kolega zbyt dużo pieniędzy to zarówno Frosts jak i jakiś tańszy Kopromed spokojnie radę dać powinny

Autor: Jastrząb  godzina: 21:21
ad ogor szkło też da rade,moze nawet kawałek blachy z rynny zaostrzonej na polnym kamieniu... a dlaczego tak wielu myśliwych używa Kopromedu? a dlaczego tak wielu Polaków wybrało kaczorki na najważniejsze stanowiska w państwie? a dlaczego.......? jedna odpowiedż--NIEWIEDZA kupujących i dobry marketing sprzedawcy/producenta... Za cene Kopromedu kupisz nóż wielu firm oferujących dobrą jakość np Gerber i znacznie lepsze wykonanie. DB!

Autor: becek  godzina: 22:04
ad Jastrząb fakt , skojarzyłem z CRKT zwracam honor! Czy rzeczywiście ta ostrzałka jest tak dobra? Ja posiadam Gatco (chyba taka nazwa) i mówiąc szczerze to ostrzenie na niej nie jest takie proste,bynajmiej dla mnie.O Tri Angle dużo słyszałem ,ale jeszcze nie zdecydowałem się na zakup.Co radzisz? DB

Autor: Jastrząb  godzina: 23:46
ad becek Dla mnie Tri Angle to nr 1 a póżniej długo długo nic....ostrzyłem na Lansky,Gerberze,...przerobiłem nawet tarcze szlifierskie... Jedyny mankament tri Angla to cena---bo w zestawie standardowym masz ceramike--koszt ok 280---dodatkowo mozna dokupic diamenty(ok 200/sztuka)...tak więc komplet robi się ok 500...plusy to: dobre,prawidłowe,łatwe,szybkie,skuteczne wyprowadzenie ostrza pod wybranym kątem do ostrości brzytwy--niezależnie od rodzaju stali. Poza tym proponuje po kazdym użyciu przejechać nóż na ceramice--wtedy nigdy nie doprowadzisz ostrza do stanu wymagającego długiej i żmudnej roboty. DB!