Środa
22.11.2006
nr 326 (0479 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: czy szczotka mosiężna rysuje i niszczy lufy....

Autor: wojciech  godzina: 01:22
"ostatnio w jednym ze sklepów myśliwskich w stolicy spotkałem sie z dziwną tezą sprzedawcy iż szczotki mosiężne niszczą lufy..." Ten "kioskarz" mial racje, szczotki mosiezne niszcza lufy. Dalsza dyskusje uwazam za zbyteczna bo jak czytam, wszystkowiedzacych ekspertow od broni nam nie brakuje.

Autor: Ryszard  godzina: 02:39
nie bardzo rozumiem czemu temat wylądował w akcesoriach i czemu rozwijany jest wątek 'mosiądzu'. ?? Pytanie jest co sądzimy o tym. A o czym? - o tym,że klientowi wydawało się i jak zaczął się kłocić, to o malo go sprzedawca nie wyrzucił. Brak opisu formy kłótni ino to nie istotne. Klient był na 'obcym' terenie a sprzedwca na 'swoim'. Miał prawo o mało co nie wyrzucić klienta ze sklepu :)))

Autor: nimbus  godzina: 09:17
Mosięzna szczotka, może niszczyc lufę szczególnie srutową.Bezpieczną metodą jest słoik z mieszaniną nafta90% i 10% oliwa do maszyn precyzyjnych, i płukanie szczotki (zanurzanie pełne w słoiku)po kazdym przetarciu luf (operacji takowych min.10).Po odstrzeleniuna strzelnuicy 150 nabojów i takim czyszczeniu zaobserwujecie nastepnego dnia na dnie słoika efekt swojej pracy. Czyszczenie szczotką mosiezną (niedajBożespiralą stalową) gładzi lufy np.Browninga tylko po spryskaniu Balistolem spowoduje nieusuwalne rysy na powierzchni chromowanej lufy.N.