Poniedziałek
19.11.2007
nr 323 (0841 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskie



Temat: Gończe poszukiwane! Potrzebne włosy!  (NOWY TEMAT)

Autor: mperla  godzina: 22:50
Drodzy Państwo, Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Zootechnika SGGW. Tematem mojej pracy magisterskiej jest: Polimorfizm sekwencji DNA u wybranych linii genetycznych gończego polskiego. Założeniem pracy jest identyfikacja i charakterystyka, przy pomocy technik molekularnych, linii genetycznych występujących w obrębie tej rasy w Polsce. Do rozpoczęcia badań potrzebuję jednak materiału badawczego w postaci włosów psów. - włosy powinny być wyrwane (wtedy włos posiada cebulkę) a nie odcięte lub wyczesane - najlepiej pobrać je z nasady ogona (jest to miejsce mniej wrażliwe na wyrywanie włosów), jednak włosy nie musza pochodzić z jednego miejsca - liczba włosów z cebulkami pobranych od każdego osobnika nie powinna być mniejsza niż 10 (optymalnie 20-50- to jest mały pęczek włosów) Zwracam się z uprzejmą prośbą o zebranie takiego materiału i włożeniu go do papierowych, opisanych imieniem psa i płcią, kopert. W jednej kopercie powinny znaleźć się włosy od jednego osobnika, kopertę z włosami należy starannie zakleić aby nie doszło do zanieczyszczenia, ubytku lub zniszczenia materiału. Do równoległej analizy potrzebuję również kserokopii rodowodu. Mam nadzieję, że spełnicie Państwo moją prośbę i z góry dziękuję za pomoc. Z poważaniem Magdalena Perlińska mperla@wp.pl tel. kom. 0-605 128 133 Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt ul. Ciszewskiego 8 02-786 Warszawa Wyniki badań genetycznych nie będą bez zgody właścicieli wykorzystane w żadnym innym celu oprócz wymienionego. Wyniki analiz genetycznych poszczególnych osobników wykorzystane w mojej pracy zostaną zakodowane (z wyjątkiem przynależności do linii genetycznej) i nie będą ujawnione bez zgody właścicieli.

Autor: Jeger  godzina: 23:24
"Polimorfizm sekwencji DNA u wybranych linii genetycznych gończego polskiego." Ho, ho, ho - kiedy to ja się uczyłem o poliformiżmie sekwencji DNA..?:) A można prosić o informację czemu to badanie ma służyć (teoretycznie i w praktyce), co może udowodnić, lub czemu zaprzeczyć..?:) Dlaczego akurat GP? DB Jeger PS. Czy jeśli np. ojciec jest inny niż w rodowodzie, to czy to wyjdzie w badaniu...?:))

Autor: Tanis  godzina: 23:52
Już o tym napisaliśmy :-) Pozwoliłem sobie zamieścić twoją prośbę nieco wcześniej. temat zatytułowałem Badania genetyczne linii hodowlanych GP Mam nadzieję, że się nie naraziłem za zbytnią gorliwość :-) Darz Bór KW