Piątek
21.12.2012
nr 356 (2700 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: Buty dla podkładacza?  (NOWY TEMAT)

Autor: krzysiek25  godzina: 15:31
Witam. Koledzy zastanawiam się na kupnie butów, i chciałbym skorzystać z doświadczenia kolegów "psiarzy", dlatego zadaje pytanie w tym dziale. Głównie do chodzenia po modnikach przy śniegu i lekkiej odwilży. Mam 3 pary ale każde wytrzymują góra 2h, są dobre na mrozy ale przy chlapie zaraz mokną lub nasiąkają. Zastanawiam się między typem gumaków a trekkingowymi. Proszę o pomoć? I prośba do trucinzny nie włączaj się w dyskusje. Z góry dziękuje.

Autor: Krzysztof_K  godzina: 17:27
Kilka par butów zajechałem i polecam kalosze:) Lekkie, nie przemakają a jak przemokną szybką schną, jest to ważne jeżeli polowanie jest kilkudniowe. Najważniejsze żeby miały ściągacz na łydce albo nogawkę wykładać na kolosza żeby śnieg się nie sypał do środka. Pozdrawiam,DB

Autor: krzysiek25  godzina: 17:35
ad Krzysztof K Ciekawe z wkładem filcowym czy bez?

Autor: iwona  godzina: 17:52
Meindle nawoskowane (wosk do siodeł)+ stuptuty , i dodatek extra-skórzane spodnie.

Autor: Krzysztof_K  godzina: 18:06
ad krzysiek25 bez wkładu bo stopę usmażysz, z wkładem filcowym tylko na zasiadkę używam:) DB

Autor: Andrzej78  godzina: 18:24
Ja osobiście polecam buty firmy LOWA. Drugi sezon użytkuję buty tej marki i jestem bardzo zadowolony. Bardzo lekkie i całkowicie wodoodporne. Przy temperaturze -10 wpadłem w odparzelisko. Zmoczyłem obydwie nogi prawie do kolan. Spodnie zamarzły a do butów górą dostała się woda. Moja wina bo miałem je bardzo luźno zawiązane i nie ubrałem stuptutów. Pomimo tego, że do samochodu miałem prawie dwie godziny marszu stopy praktycznie mi nie zmarzły. To się nazywa termoizolacja. W innych butach mogło by się skończyć odmrożeniem. Jedynym minusem tych butów jest dosyć wysoka cena.

Autor: Gorc  godzina: 19:44
Meidle himalaja albo island-pro dobrze zawoskowane + stuptuty szczerze polecam. Pozdro

Autor: krzysiek25  godzina: 20:20
ad. Krzysztof K Jakbyś mogł polecić jakieś gumaki, bo na rynku dużo a nie chciałbym nabyć jakiś sztywnych czy niewygodnych.

Autor: krzysiek25  godzina: 20:20
ad. Krzysztof K Jakbyś mogł polecić jakieś gumaki, bo na rynku dużo a nie chciałbym nabyć jakiś sztywnych czy niewygodnych.

Autor: krzysiek25  godzina: 21:20
zastanawiam się nad takimi: http://allegro.pl/super-lekkie-i-cieple-kalosze-arctic-termo-i2846614023.html

Autor: mateusz94  godzina: 22:08
Niepolecał bym tych gumaków może są ciepłe i lekkie ale maja wade że jeśli chodzi o chodzenie po lesie a zwłaszcza po młodnikach to bardzo szybko sie dziurawia a wiadomo ze jak sa dziurawe to przemakaja. Ja mialem ich tylko przez jeden sezon polowań i niestetyt ale już sie nienadaja się do dopkładnania.

Autor: Barwin  godzina: 22:24
krzysiek25- te buty które podałeś w linku są wykonane z pianki o nazwie eva i zatem mało odporne na mechaniczne urazy podczas "spacerów" w miotach. Najlepsze to każde kalosze z neoprenem, ciepłe podczas postoju a jednocześnie odporne mechanicznie. Dobrze jak mają regulację dopasowania cholewy do łydki. Buty skórzane są dobre tylko w suchym terenie lub podczas mrozów gdy śnieg jest sypki . Jedną z moich żelaznych zasad jest zabierać ze sobą na polowania, zapasową parę butów i skarpet.