Środa
11.12.2013
nr 345 (3055 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: Zakaz strzłu w miocie dla podkładacza-uchwała WZ

Autor: Z L  godzina: 09:39
grubszy "Łapię" :-)) Ty myślisz ,że ja nie znam tego tematu?? Przez 35 lat polowania? I cały ten okres z psami ! Nie raz tu pisałem jak to wygląda od kuchni. Zawsze były "dysputy" jak ta tutaj a wszystko szło swoim tokiem. Ja już się napolowałem w życiu i w tej chwili to mnie słodko p...li czy ktoś ma pokoty czy nie. Biorę psy w mioty jedynie dla nich, bo hodując psy trzeba z nimi polować. Jednak wolę jechać z psami tam gdzie mnie zapraszają niż do swoich "kulegów" , bo oni muszą mieć twardą ręką trzymaną "reglamentację" prawdziwego polowania :-)) W innym przypadku we łbach im sie przewraca tak jak Twoim :-)) Jak mają u siebie psy na Huberta ,wigilijne i zakończenie sezonu to są szczęśliwi :-))) Mówiłem ,żeby sobie wynajęli podkładacy, zorientowali się w cenach i wolą puste mioty z pod naganki /podobno taniej :-)) / Ja gdybym chciał tylko wszystkie zaproszenia obrobić, to by mi w sezonie wekendów brakło ,a u siebie nawet bym jednego polowania nie zaliczył. D B

Autor: pori  godzina: 11:23
Więcej zamieszania w łowisku robią karmiciele na ambonach niż psiarze że o wizerunku myśliwego czy śmietniku nie wspomnę

Autor: werant  godzina: 16:43
W " obronie " psa myśliwskiego - Zbiór Zasad Etyki I Tradycji Łowieckich - zasada, " 26. Myśliwy uznaje psa myśliwskiego za towarzysza i pomocnika łowów, otacza go opieką, dba o zaspokojenie jego potrzeb, nie zmusza do nadmiernego wysiłku. Starzejącemu się psu zapewnia byt i spokojną starość. " PS. Par. 44 ust. 1 pkt 2) Statutu PZŁ - wykluczenie członka z koła może nastąpić również w przypadku: " gdy członek koła rażąco narusza (,,,), dobre obyczaje bądź zasady etyki i tradycji łowieckiej. " - przykłady? " Członkowie niestowarzyszeni " nie są zwolnieni od przestrzegania w/w zasady.

Autor: grubszyzwierz  godzina: 18:41
Werant Sugerujesz,że podkładając psa na zbiorówkach, obchodzę się z nim w sposób nieetyczny i za to kuledzy mogą mnie z koła wywalić? Czy o co kaman, bo nie strybiłem? ZL Ja teżpodkładam tylko tam gdzie jestem mile widziany i zasady na jakich to robię są akceptowane. Od początku sezonu, w każdą sobotę i niedzielę byłem na zbiorówce. Dokładnie wiem o czym piszesz.

Autor: OIOM  godzina: 19:19
Werant – napisz wstawkę do regulaminu portalu parafrazując '' pieskie treści '' . Większy pożytek dla piszących tu uczynisz niż cytując paragrafy j/w.