Wtorek
13.12.2016
nr 348 (4153 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: mrożone racice  (NOWY TEMAT)

Autor: szpaczek  godzina: 10:34
Zaczynam przygodę z układaniem pieska Gończy Polski i w związku z tym mam kilka pytań: Czy do szkolenia można wykorzystywać mrożone racice i farbę?-jeżeli tak, to jak długo można trzymać to w zamrażarce? Czy można rozrabiać farbę z wodą - jeżeli tak to w jakiej proporcji?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:22
Oczywiście, że możesz mrozić racice/rapety. Ważne żeby były świeże przed mrożeniem to znaczy nie takie z dzika co wisiał 3 dni w skupie tylko odetnij je najprędzej jak się da, wystudzić i w woreczek strunowy czy inny szczelny i może leżeć w zamrażarce nawet rok bez problemu. Chyba, że Cię kobieta wcześniej z tym pogoni :D Co do farby to nie używam a jak już to minimalnie i bez żadnego rozcieńczania więc się nie wypowiem. Jeszcze co do zakładania ścieżki to gorąco polecam jednak buty tropowe a nie żadne laski, kołowrotki czy inne wynalazki. DB

Autor: Z L  godzina: 20:40
szpaczek Można,a nawet należy :-) Rapety w zasadzie można przechowywać o ile są szczelnie zamkniete kilka miesięcy. Farbę z reguły przechowuję nie dłużej niż miesiąc. Dłużej nigdy nie miałem potrzeby więc tego nie praktykowałem. Jedna zasada,że trzeba farbę odpowiednio zakonserwować , szczyptą soli i cytrynianem sodu, oraz przed mrożeniem najlepiej ją rozmiksować aby rozbić skrzepy.przechowuj w butelkach plastikowych po około 250 ml to ilość na jedną ścieżkę, o długości około 400 m. Jedna rada. nie zaczynaj układania tropowca od sztucznych ścieżek, tylko od naturalnych tropów zdrowej zwierzyny.Jak chcesz więcej informacji to na priv.