Czwartek
30.08.2007
nr 242 (0760 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: ropomacicze u 10 letniej suki  (NOWY TEMAT)

Autor: greg1  godzina: 20:49
Witajcie. Czy ktos moze mi poradzic jak postepowac z 10 letnia suka po zoperowanym ropomaciczu. Wtej chwili jest 7 dni po operacji. przed zdjeciem szwow. czy jakas specjalna dieta, leki ?

Autor: talamasca  godzina: 21:39
Ma się rozumieć, że suka została wysterylizowana? Wet na pewno przepisał odpowiednie antybiotyki... więc dawać tak, jak zalecił. U kastratów/sterylizowanych suk trzeba uważać na ilość jedzonka, ponieważ zazwyczaj psy mają większą tendencję do tycia. Moja Brita dwa-trzy dni po sterylizacji była już jak nówka... teraz faktycznie widzę, że je tyle samo co przed sterylizacją, ruchu ma tyle samo, a jakaś taka spasła się zrobiła...

Autor: Paweł54  godzina: 22:31
Jedyna rada - stosować się do zaleceń lekarza weterynarii. Wielkich różnic w zachowaniu się psa nie zobaczysz, może tylko to, że suka będzie spokojniejsza. Ale... możesz mieć stuprocentową pewność, że gdybyś nie przeprowadził operacji to w najlepszym razie, ropomacicze by nawracało, jeżeli wcześniej suka by nie zeszłą z tego świata wskutek ogólnego zakażenia krwi. Moja suka jest już 3 lata po takim zabiegu i jest OK. Żadnych specjalnych diet nie stosowałem. Powodzenia Paweł P.S. Jeżeli dobrze zrozumiałem, operacja polegała na całkowitym usunięciu wewnętrznych narządów rodnych ?