Piątek
21.12.2007
nr 355 (0873 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: Wybór pieska jeszcze raz

Autor: kaladan  godzina: 00:29
baskil nie złość się, tylko znajdź żartobliwy ton w poście witka :) No i on ma trochę racji... W tej sytuacji także polecam szorstkiego wyżła. Wystawi, zaaportuje, lisa też dojdzie i zdławi.

Autor: Zbigniew13  godzina: 06:36
Mars . Ok . Masz rację. DB

Autor: Endriu5  godzina: 09:38
Ad baskil "Wśród wachtli masz tyle dzikarzy co i wśród wyżłów . Dobrego wachtla-dzikarza szukać ze świecą. Ten pies nie do tego ma służyć" - nie wiem kolego z jakim psami polujesz, ale zapewniam cię że wśród wachtli są znakomici dzikarze, pod warunkiem że się z nimi na dziki poluje ( osobiście znam ich kilka ). Popatrz na pracę psów na stronie jagaren. se, często są to właśnie wachtle. Popatrz także na stronie o wachtelhundach na wyniki prób i konkursów dzikarzy. Jak w kazdej rasie są osobniki lepsze i gorsze, ale generalnie są to dzikarze. Pozdrawiam.

Autor: witek  godzina: 09:48
badania mówią ze ponad 50 % ludzi ma problemy ze zrozumieniem informacji podawanych we WIADOMOŚCIACH ciekawe jakby wypadły badania zrozumienia tekstów pisanych na forach internetowych ? należy wypowiedzi czytac ze zrozumieniem a nie tylko czytać i nie tylko ostatnie posty 20-12-07 13:04 "wachtel - tez ma temperamencik - bo to płochacz " jak komus sprawdził sie mały terier, labek, czy wachtel to niekonioecznie trzeba innemu wciskać taka rase KIEDY ONA NIE SPEŁNIA WYMAGAŃ O KTÓRYCH MÓWI KUPUJĄCY. Widzisz kaladan zrozumiał o co chodzi - jedni widzą tylko litery a inni sens wypowiedzi ale cóz jedni wola brunetki a drudzy wolą Dode... merytorycznie to wypowiedziałem sie Data: 20-12-07 13:04

Autor: baskil  godzina: 11:32
Jeszcze raz skoro analiza poszczególnych grup zarejestrowanych w ZKwP jest za trudne, to polecam w takim razie regulamin pracy psów mysliwskich. Tam jest opisane co który pies ma robić. Poczytajcie monologię na temat wachtelhunda. Jest dopuszczony do prób i konkursów dzikarzy jako jedyny z VIII grupy FCI. Gdyby był inaczej predysponowany to by był przypisany do innej grupy. Szkoliłem wyżła mam teraz na stanie wachtelhunda. Według mnie jest to bardziej podatny pies na szkolenie niż wyżeł. łatwiejszy do opanowania. Nasze łowiska sa pełne wyżłów które skończyły jako płochacze. baskil

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 22:32
Podobnie jak baskil uważam, że niestety czas wyżłów się kończy... Największą zaletą wyżła jest niewątpliwie stójka, czyli w zasadzie polowanie na kury... Bażanty i kaczki to więcej buszówki i bobrowania, więc stójka czasem przeszkadza. Mam doświadczenie, bo 9. sezon poluję z seterką irlandzką i czasem się zdarza, że stoi w trzcinach 3m ode mnie do koguta a ja jej nie widzę, bo jest ruda, a w zaroślach udało jej się zejść koguta na 2m i twarda stójka sprawia, że nie reaguje na komendy... W związku z powyższym zdecydowałem się na płochacza, nie wachtelhunda jednak, a angielskiego springer spaniela. Zadecydowała uroda i bardziej spokojny charakter. (Znów nie są to moje wymysły a obserwacje, ponieważ kolega ma 4 dni młodszego wachtla - niezłe ziółko). Tyle z mojej strony, aha dodam tylko, że poluję w regionie gdzie jeszcze strzelamy kuropatwy, a mimo wszystko nie kupiłem wyżła. Sezon na pióro trwa od 15.VIII do końca II z czego kuropatwy "idą" troszkę ponad miesiąc... i jeszcze: płochacze szkoli się zdecydowanie łatwiej... pozdrawiam, DB!!