Poniedziałek
09.06.2008
nr 161 (1044 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: a łajki??:)

Autor: maks67  godzina: 10:45
Ad. Kocisko miło że Ci się podobają. Dobrze zapowiadają w moim mniemaniu wykazują bardzo dużą pasję jak napoczątek w dochodzeniu postrzałków dzików, osaczają, głoszą. Widać zaciętość i współpracę podczas osaczania. Czekam na pełnię sezonu wtedy zobaczymy co potrafią w młodnikach i szuwarach. Sara ma przed sobą jeszcze międzynarodówkę w Krakowie i wystawy mamy zaliczone, a wtedy może jakieś konkursy dzikarzy coby urozmaicić takie imprezy o łajki. Pozdrawiam . P.s. Twój Kola ładny pies skąd pochodzi?

Autor: Kocisko  godzina: 11:29
Ad maks67 tylko sie cieszyc ze dobre psiaki Ci rosną. One współpracę w stadzie mają we krwi. Fajne psiaki. Coraz bardziej mi sie podoba polowanie z łajką-wprost proporcjonalnie do tego jak Kola dojrzewa i przestaje odstawiac numery:) Kupiłem go z hodowli "Z Kisielińskich Borów"-zielonogórskie. Znasz??

Autor: ukrainiec  godzina: 16:54
Kocisko "Z Kisielińskich Borów"- hodowla Piotra Niemca - dobre użytkowo psy.

Autor: Kocisko  godzina: 18:05
ad ukrainiec Też mi się tak wydaje odnośnie tego co piszesz. Nie wypada mi jednak za mocno chwalić bo wpadnę w samouwielbienie:) Sprawdzałeś pocztę na priv????????

Autor: maks67  godzina: 22:09
Witam. Hodowlę Z Kisieleńskich Borów znam ze słyszenia jak pisze kol.ukrainiec same pozytywy. Z racji tego że, mieszkam niedakeko wschodniej granicy mamy tzn. ja i kilku ,,zapaleńców" dostęp do ,,orginałów". Chciałbym powiedzieć, że możemy bawić się w małą hodowlę, ale niewyczerpalne zapasy mamy na wschodzie jak kiedyś mówił kol. ukrainiec. Najlepszy dowód nato to Piotrekn przy okazji gratulacje dla Piotrkan. Chciałoby się pisać o łajkach i pisać, ale to temat rzeka szczerze mówiąc nie wiadomo od czego zacząć a i tak zawsze coś nowego można zaobserwować w zachowaniu łajek. Pozdrawiam!

Autor: michi74  godzina: 22:14
Ad Kocisko Nie musisz mieć kompleksów, pochodzący z hodowli Piotra Trop Tropowiec, reproduktor, CH.PL. , pierwsza łajka która wygrała konkurs dzikarzy w Niecieczy, faktycznie niesamowity tropowiec i dzikarz, ojciec mojego Arona.A tak nawiasem to mam przyjemność od dwóch sezonów podkładać suki Piotra i ich potomstwo. pozdrawiam michi

Autor: Kocisko  godzina: 22:34
ad maks67 Wiesz jak to jest wychwalać za bardzo to co się ma. Ja na temat psów Piotrka Niemca i jego samego mam swoje zdanie i dlatego też kupiłem od niego psa. Aczkolwiek poznałem go i jego psy dopiero przy zakupie:).Myślę że naszej kynologi łowieckiej przydałoby się jeszcze paru ludzi z takim podejściem. Ja się raczej nie bawię w hodowlę jak to określasz.Nie mam ku temu ani warunków ani, jak na razie, ochoty. Niewątpliwie na Wschodzie są znaczne "zapasy" szpiców i jeśli tylko jest zinteresowanie wśród naszych łowców to jak najbardziej z tego korzystać. Wogóle to mam wrażenie że tam nie tylko szpice mają .uzytkowo, dobre.Jak się "chodzi" po ruskich stronach albo czytająć ich czasopisma myśliwskie sporo widać legawców w tym brytyjczyków wszelkiej maści na polowaniach. Oni tam po prostu cenią polowanie z psami. Nie zauważyliście że u nas wogóle nie widać większego zainteresowania polowaniem na zwierzynę drobną??Hodować psa, nałazić się po polach, bagnach.Fura sie ubrudzi a i skubac nie ma kto. Teraz wielu "łowców" strzela dzika za dzikiem z ambony, odwozi niepatroszonego do np. strażnika, ten za ćwiartkę świnkę obrobi i wygotuje w parniku ewentualny oręż.A potem skup albo do gościa od kiełbas.Zostawia się całego dzika i przyjeżdża po wyrób.Takiemu "łowcy" pies jest kompletnie niepotrzebny. U strażnika jest jakiś podwórkowiec który ewentualnie znajdzie sztukę nie powaloną w ogniu. Ktoś ceniący takie "polowania" nie kupi łajki ani żadnego innego psa. ad michi74 Nie mam kompleksów:) .Gratukuję dobrego psa. Polujesz z psami Piotrka ale on też chyba z nimi chodzi???Obiecał że przyjedzie z nimi na polowanie do mnie ale w tamtym sezonie nie wyszło.Możę jeszcze trafi się okazja?

Autor: maks67  godzina: 22:45
Ad. Kocisko nie miałem nic negatywnego na myśli. Szacunek dla wszystkich, którzy hodują i polują z psami! Pozdrawiam!