Poniedziałek
23.03.2009
nr 082 (1331 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: My też ćwiczymy... na farbie...

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 11:18
Maddox nawet po dwóch dobach jeszcze za szybko idzie, będę kładł ścieżki samą laską (no może ciut farby na zestrzale i łożach), dłuższe i bardziej "połamane"... Możliwości węchowe pies ma niesamowite, muszę go tylko zmusić aby się skupił na tropie... Czekam na pogodę, bo za miesiąc pierwszy konkurs zaplanowałem... pozdrawiam, DB!!

Autor: EdiKris  godzina: 12:26
My też się zastanawiamy nad startem, ale zobaczymy. Nastawiam sie na retrievery i odpusciłem sobie sciezki na korzysć aportu.

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 12:32
Edi, z tego co kojarze to już macie tropowce zaliczone, więc wal śmiało na retrievery, te psy MUSZĄ aportować, to dla nich ogromna frajda... Ja też poważniej nastawiam sie na Płochacze, w klasie wszechstronnej jest farba i odłożenie więc i tak bym to ćwiczył, więc "pyknę" ze 2 lub 3 konkursy tropowców (jeden mam kilka kilometrów od domu:D)... oczywiście jeśli czas pozwoli... pozdrawiam, DB!!

Autor: Katarzyna  godzina: 19:55
Ad. Piotr Co robisz by zmusić psa do większego skupienia na ścieżce? Jeden z moich labów idzie na ścieżce za szybko i przez to mało uważnie. Będziemy próbowali wychodzić po 48h, jednak może jest jeszcze jakiś inny sposób? DB, K.

Autor: MARS  godzina: 20:01
Daj mniej farby albo rozcieńcz 1:1 z wodą

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 20:25
Na razie to czekam na pogodę:) Ułożę ścieżkę gdzie farba będzie na zestrzale i łożach, a na trasie tylko laska tropowa... Jeśli pies jest twardy psychicznie to można zaryzykować i lekko utemperować go na tropie, np. chwycić za skórę na karku i powtórzyć kilka razy komendę hamującą (wooolnoo lub powoooli), żeby wyrwać go z amoku tropienia i skupić jego uwagę na sobie... Ale to tylko do twardych psów... Maddox wypracowuje ścieżkę skutecznie ale mało stylowo, zygzakuje, albo robi kółeczka, ale tropu się trzyma... A jak Wachtel? Wybrany? Ja zaklepałem u Michała szczeniaka dla znajomego... pozdrawiam, DB!!