Poniedziałek
29.11.2010
nr 333 (1947 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: jak się się zabezpieczyć?

Autor: awer  godzina: 10:28
ad. grandel1 W Lesznie zabieg "czipowania" jest bezpłatny. Przeprowadzają lecznice zwierząt. Polega to na podskórnym umieszczeniu "czipa-rodzaj mikroampułki" w okolicy karku psa, jest to forma zastrzyku. Odczyt przeprowadza się tak jak przy kasach z kodem kreskowym. Właściciel psa otrzymuje kilka pasków z kodem, który wklejamy np. do książeczki zdrowia psa. Pozdrawiam "DB"

Autor: MARS  godzina: 10:37
Bezpłatny jest tam gdzie miasto kupiło chipy i przeprowadza akcje. W Łodzi też mamy bezpłatne ale dotyczy tylko mieszkańców Łodzi. Normalnie cena coś koło 70 zł.

Autor: grandel13  godzina: 10:58
No dobra. A załóżmy ze ktoś mi kradnie psa albo pies gdzies ucieka. Ma czipa. Czy łatwiej mi znaleźć go w tej sytuacji? Czy ten czip to taki "gps"? Pozdrawiam grandel13

Autor: MARS  godzina: 11:03
To nie jest GPS. Ale jeśli pies trafi jako znaleziony do jakiejś lecznicy czy schroniska to tam czytnikiem się odczytuje numer i sprawdza czy go nie ma w bazie danych. Problem z tym że baz jest kilka. Łódź wpisuje do www.safe-animal.eu . Najlepiej jak się ma psa zachipowanego to potem samemu zadbać o to by go wpisać też do innych baz identyfikujących. Jak będzie wpisany to po wpisaniu numeru chcipa wyskakuje Twój numer telefonu i problem ze znalezieniem właściciela z głowy.