Piątek
14.01.2011
nr 014 (1993 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: psy wszechstronne

Autor: Podkładacz1115  godzina: 11:48
Mam 2 jagi ,1 foxa i 1 miesz i na żadnego psa nie narzekam i nie są z żadnej górnej półki kupowane i pracują elegancko. Kamionka 1978 ten mój pocięty pies na zdj to nie jest żaden wyżeł

Autor: Podkładacz1115  godzina: 12:00
A że jestem stażystą to co z tego jakie psy mamy na polowaniu.

Autor: Kocisko  godzina: 15:18
Podkładacz1115 Wszyscy albo prawie wszyscy psiarze-dzikarze z tego forum przerabiali/śmy różne psy w tym tzw MIXY. Kunowaty Kamionka:):) w formie bardzo emocjonalnej wprawdzie ale próbował Ci uświadomić że można między bajki włożyć teksty iż najlepsze są MIXY. Nie oznacza to oczywiście że kupując psa rasowego mamy GWARANCJĘ iż będzie super użytkowy. Jednak z dużą częstotliwością okazuje się , o czym przekonałem sie i ja i wielu mi znanych kolegów, że kupując psa z dobrego użytkowego gniazda nie trzeba włożyć w niego tyle pracy, wiemy jak będzie wyglądał, jakimi cechami psycho-fizycznymi bedzie sie odznaczał itd. Zaczynałem od mixów i rozstałem się z tym pomysłem raz na zawsze. Oczywiście gdyby zrządzeniem losu trafił mi sie DOROSŁY MIX, doskonale pracujący itd to bym go zatrzymał. Ale kombinować/tworzyć takie cóś ze świadomością -stanowczo nie. Twój argument: jest najlepszy na całym OHZ-jest co najmniej niepełny. Bo ja mogę być najlepszym strzelcem strzelając 3 pkt na 10 mozliwych o ile konkurencja jest jeszcze słabsza ewentualnie konkurencji brak. Zapytam tak: jak zaczniesz polować i trafi Ci się ruska strzelba pojedynka z wmontowaną wkładką kulową-kupisz ją gdy własciciel zapewni ze dobrze działa??? Czy jednak dołożysz choc z 500zeta i zakupisz łamaka IŻ 18???????? W przypadku psów jest podobnie. Skoro masz dobrego mixa to z nim poluj. Ale twórz legend( i nowych mixów!!) wokół tego.

Autor: Cyfra  godzina: 17:11
Kocie Piszesz:"Zaczynałem od mixów i rozstałem się z tym pomysłem na zawsze".Ja ci powiem dlaczego.Ano dlatego,że za tego bez papierów nie łykniesz 8 pak tylko połowę.Mnie kochany ,pies służy do polowania i wszelkie inne aspekty typu dochód z niego mnie nie interesują.Czasami suka mi się oszczeni więc pcham psy po kosztach,albo wśród znajomych. Większość psów na rynku są to psy po psach rodowodowych.Mam suki z metryką,ale psa niestety bez choć jest po rewelacyjnych psach rodowodowych.Pytam więc ciebie :Czym on się różni od tych ,które sprzedajecie wy????Tym tylko,że nie ma metryki i wydziarganego tatuażu.No i na pewno ceną. Ten przykład z "ruską strzelbą" nie był trafiony.Jak kupisz dobrą broń,na pewno ci posłuży. Z psami niestety jest różnie.

Autor: Kocisko  godzina: 20:28
Cyfra 8 stów powiadasz???? Hm, hm-a jeśli w życiu miałem tylko 3 szczeniaki z których dwa darowałem to po co mi rasowe psy?????????????? Tak że ja nie jestem WY. Nas jest raz:) Przykład strzelby nie był chybiony bo pomyśl sam czy w dzisiejszych czasach kupiłbyś, zamiast niedrogiego sztucera, przerobioną śrutówkę z wkładką np z wojskowej lufy???

Autor: Cyfra  godzina: 20:45
Może ty akurat nie"produkujesz". Dobrze wiesz,że te"wkładki" trafiają się tu i tu,a broń dla mnie jest,albo dobra ,albo ch...wa.Jak strzelę wtedy wiem czy chcę nią polować.