Sobota
25.06.2011
nr 176 (2155 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: Żal mi tego Kogoś

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 01:44
grubszy, ale na konkursie już go nie poprowadzi, chyba, że się pod brata podszyje...

Autor: Cyfra  godzina: 08:51
Fakt,że niektóre twory na allegro powalają z nóg.

Autor: maly2202  godzina: 10:00
Koledzy to, co ktoś uważa za psa to jedno (i już nie raz były na forum dyskusje typu papierowe psy kontra psy w typie i wszyscy już dobrze wiedzą kto jakie ma zdanie...) a zachowanie anonima to drugie i chyba o to drugie jest ta dyskusja. Kamionka i jeśli nawet koleś miał rację, to mógł to napisać w jakiś kulturalny sposób,a to co zrobił to było zagranie typu sms-y jakie gimnazjaliści wysyłają do nielubianych kolegów. Mało tego koleś się wypowiada, jak Edek spod sklepu, który pozbywa się psów wrzucając je do studzienki ściekowej, taki wielki hodowca, a nie wie ,że mówi się do uśpienia ,a nie do uspania ...( o nawet automatyczna korekta to podkreśla :D ).DB.

Autor: EdiKris  godzina: 10:19
maly2202 nie masz racji mówi się do uspania

Autor: MARS  godzina: 10:21
Mówi się tak i tak, zależy od regionu, aczkolwiek słownik języka polskiego przewiduje tylko "uśpić" a hasła "uspać" się w nim nie znajdzie. Ad Piotr Kukier Na podstawie jakiego paragrafu mogą mu zakazać startować w konkursach?

Autor: EdiKris  godzina: 10:25
Mars prostego, wystarczy przestudiować regulamin hodowli psów rasowych oraz statut ZKwPL skoro ktoś sie decydował wstapić do organizacji musi przestrzegać jej zasad zero samowoli

Autor: maly2202  godzina: 10:39
"EdiKris" może i się mówi, ale to nie jest poprawne, jeśli się mylę to szczerze proszę o wskazanie takowego słownika, czy reguły gramatycznej, nie słyszałem nigdy, żeby jakikolwiek wet ,czy lek.med. używał takiego zwrotu (a paru ich w życiu spotkałem).

Autor: MARS  godzina: 10:50
EdiKris, konkrety!! Par 27 pkt 5 mówi czego zabrania się hodowcom. Szeliniak nie jest hodowcą bo nie ma suki hodowlanej. Ma tylko psa z rodowodem. Więc konkretnie pokaż paragraf który pozwoli na zakazanie mu występu w konkursach.

Autor: lajki2  godzina: 18:16
,,uspać'' ,, uśpić'' co za róznica nazywajmy rzeczy po imieniu po prostu zabić.... te biedne niczemu winne maleństwa. Prawda jest taka ze hodowcy psów rasowych(zarejestrowanych w Związku) zawsze będą przeciwni rozmnażaniu psów bez udokumentowanego pochodzenia, a mysliwi będą przeciwni rozmnażaniu psów zgodnych ze wzorcem rasy a kiebskich uzytkowo. Dlatego i jedni i drudzy mają swoje racje. Tylko że nie każdy jest myśliwym a np uwielbia spaniele, goncze czy jaką kolwiek inna uzytkową rase nawet nie zwiazana z myślistwem, przeciez nie kazdy owczarek niemiecki słuzy w policji, nie kazdy border colli zagania owce itd. Albo nie każdemu myśliwemu chce się jeździć gdzieś tam na konkursy jak szkoli sobie psa na własne potrzeby. Czy nie kazdemu się chce bądz nie ma czasu jezdzic na wystawy aby pies czy suka zdobył potrzebne uprawnienia do rozmnażania. A co z tymi co kupują psy po udokumentowanych rodzicach wszytko elegancko i np po bardzo dobrych uzytkowo tylko zeby zapłacic mniej za psa kupuje psa bez metryczki i co wtedy ?? Pies rasowy czy nie ?? Zakładajac np trafi w dobre ręce koleś zna sie na rzeczy zrobi z niego wybitnego psa uzytoko i grzechem jest nierozmnozyc takiego psa. Myślę że to temat rzeka a przede wszystkim selekcja w hodowli musi byc ukierunkowana na cel... niestety u nas jest ukierunkowana na zarabianie pieniędzy ,a nie na pięlęgnowaniu wybitnych cech..

Autor: canislupus4  godzina: 18:20
Ewelinka...kupa racji w tym co piszesz. DB canislupus4

Autor: Jeger  godzina: 18:39
Moim zdaniem chodzi o pewną uczciwość. Nie nazywajmy jagdterierem psa, który do jaga nie jest podobny. Na Allegro jest wiele ogłoszeń, na których jagi zupełnie nie są podobne do jagów...:( Jeśli ktoś tak opisuje psa, to albo nie ma pojęcia jak wygląda jagdterier, albo chce sobie zareklamować "produkt". Nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś pisze sprzedam jaga, na fotce wygląda on faktycznie jak jagdterier, a tylko zapytanie o rodziców może wyjaśnić, czy jest to pies "z papierami" czy bez... Sam anonim prymitywny, nie tak powinno się promować legalną kynologię...:( Jeśli już, trzeba było wyjaśnić nasze podejście do tematu adresatowi, argumentami, a nie sugerowaniem uśpienia szczeniaków.... Samo uśpienie szczeniaków bez powodu jest pewnie przestępstwem... Pies z metryką, bez uprawnień reproduktora i hodowlanych, moim zdaniem, może kryć i dawać mioty, a jednocześnie startować w konkursach. DB Jeger

Autor: Flacior  godzina: 21:42
Jeśli startuje w konkursach musi należeć do ZKwP. Jeśli należy do związku to może kryć po spełnieniu wszystkich warunków. Jeśli rodzice są udokumentowani to wszystkie szczeniaki mają metryczki i Z żaden prawdziwy hodowca nie sprzedaje szczeniaka bez metryczki - taki ma obowiązek.