Wtorek
16.08.2011
nr 228 (2207 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: Springer spanielka szuka domu

Autor: @ndrzej  godzina: 12:18
Witam serdecznie miło mi, że temat tak ładnie się rozwinął.Ha,ha To właśnie na moją prośbę ze względu na brak dostępu ostatni do komputera Mars zamieścił ten wątek. Problem niestety nadal nie został rozwiązany i dlatego chciałbym jeszcze raz go poruszyć. Suka jak wiecie została znaleziona 2 m-ce temu w Grotnikach k/Łodzi jak do tej pory jej "mili państwo" nie omieszkali się odezwać więc postanowiłem poprzez to forum znaleźć jej nowy dom. Ja niestety ze względu na małe dziecko nie mogę jej nadal trzymać w mieszkaniu. Nie chodzi tu o jakieś alergie czy tym podobne wymówki lecz o to , że suka ma niemiły zwyczaj łapania za rękę w przypadku pociągnięcia za sierść np podczas czesania. Obawiam się, że nie będę w stanie zapobiec konfrontacji suki z 8 mio miesięcznym dzieckiem, które jak wiadomo potrafi mocno złapać i pociągnąć psiaka za sierść. Gdyby nie obawa o zdrowie córki nie szukałbym jej nowego właściciela. Pies jest bardzo towarzyski w stosunku do ludzi, dość ostry dla innych psów (nie da sobie napluć w kaszę) jednak bez nadmiernej agresji z moją jamniczką dogadała się dość szybko. Sprawdziłem nie boi się strzałów , widać jednak, że nie miał do czynienia wcześniej z łowiectwem. Wykazuje mimo to duże zainteresowanie zwierzyną.W czasie polowania na kaczki próbowała bobrować w trzcinach . Za aportem (piłka) biega i pływa daleko. Piórem interesuje się lecz skubie- widocznie nie miała wcześniej z nim do czynienia. Jest bardzo energicznym psem, który przez cały czas jest w ruchu. Wymaga poprawy apelu i aportu, a także ograniczenia odległości chodów. Gdyby ktoś to w odpowiedni sposób ukierunkował miałby na pewno bardzo dobrego psa na polowania. Z braku czasu nie mogłem jej zabrać na zagrodę lecz mam dziwne przeczucie, że mogłaby niejednego dzikarza zadziwić. Energią przerasta wszystkie dotychczasowe moje psy - 12 kilometrowy spacer przy rowerze nie robi na niej zbyt dużego wrażenia ( w tym połowa trasy jako pies pociągowy). Gdyby ktoś był zainteresowany z miłą chęcią odpowiem telefonicznie na inne pytania.

Autor: canislupus4  godzina: 19:34
@ndrzej-z tego co piszesz to może być naprawdę dobry pies do polowaczki,gdybym potrzebował takiego wiele bym się nie zastanawiał.Niech suka trafi w ręce,które będą potrafiły wykorzystać ten potencjał-tego życzę z całego serca! DB canislupus4

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 21:27
Może D@n się zdecyduje... Jest szansa na "odtworzenie" papierów? Pawełku, nie zastanawiaj się, aporter, tropowiec i namiastka dzikarza zawsze się przyda! pozdrawiam, DB!!