Poniedziałek
15.08.2011
nr 227 (2206 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: Co to za typ, z tego jamnika?

Autor: remington700  godzina: 02:31
Witam. I znowu trafiłem na wzmiankę o typach... (www.dogomania.pl/threads/187289-Linie-typ) Darz bór.

Autor: gawronn  godzina: 10:39
Kol.remington700 .......pewnie,ze poczucie humoru. DB

Autor: grubszyzwierz  godzina: 11:24
Amerykański ładniejszy, ale do pracy europejski chyba lepszy.

Autor: remington700  godzina: 12:13
Witam. Kol. gawronn w takim razie nie ma sprawy, humoru nigdy za wiele (-; Wracając do tematu pozwolę sobie dołączyć pewną (www.dogomania.pl/threads/23051-Jamniki-na-wystawie-Westminster-2006-w-USA) dyskusję na którą trafiłem wczoraj, a mieści się w temacie, tego wątku. Jak widać na zdjęciach różnica jest, i to duża {właściwie długa ((-; }. Wciąż żywię jednak nadzieję, że jeden z naszych forumowych kolegów, nawiążę do załączonej dyskusji oraz podniesie i uporządkuje co nie co, przynajmniej moją skromną wiedzę... Kol. grubszyzwierz ja osobiście mam bardzo mieszane uczucia, ten czarny krótkowłosy czy rudy długowłosy są dla mnie "tragiczne", inne po resztą też, ale gusty innych szanuję. Darz bór.

Autor: grubszyzwierz  godzina: 15:11
W grę wchodzą tylko szorstkie (w moim przypadku).

Autor: canislupus4  godzina: 17:03
ad.remington700-w ostatnim załączonym przez Ciebie linku wypowiada się ten Kolega z forum,którego poleca Ci Z L. Dla mnie użytkowy jamnik ma wyglądać oczywiście TAK ;))) (media.lowiecki.pl/zdjecia/wyswietl.php?nr=290095&dszer=757&dwys=568&nocount=)

Autor: remington700  godzina: 17:35
Kol. canislupus4 masz rację, również skojarzyłem te dwa nicki, nie chciałem jednak osobiście "demaskować" naszego forumowego Kolegi (-; mam też nadzieję że Kol. zamilcze wypowie się w tym temacie bo jak się okazuje, tak naprawdę od niego wszystko się zaczęło ((-; Kolego czy ta dama to Twój "inwentarz"? Darz bór?

Autor: canislupus4  godzina: 17:40
ad.remington700-toteż ja go "zdemaskowałem" ;))) .A tak poważnie to myślę,że kto jak kto,ale On się akurat na tych typach zna. Suka jest moja-to córka tego psa. (www.klubjamnika.zkwp.pl/reproduktory/abbadon.html) . DB canislupus4

Autor: remington700  godzina: 18:19
No to całkiem znany tatuś! Jeśli zdradziłbyś Kolego, również mamę, byłbym bardzo wdzięczny (może być nawet na priv). Jako także, posiadacz takich "wentyli", prowadzę takie małe prywatne rozeznanie. Darz bór.

Autor: canislupus4  godzina: 19:01
Żadna tajemnica-XENA z Rydlewa (ELCH vom Tannenbruch x KASANDRA Anix). DB canislupus4

Autor: vulpes  godzina: 19:39
Hmm, to i ja sie wtrącę ;))) chociaż nie zastanawiałem się przy kupnie psa nad typem to chyba wybrałem dobrze;))) Piesek pracuje, dobrze robi robotę głównie w norze i na tropie, a pochodzi z hodowli naszego gawronna ;)). Może jestem zbytnim purystą,ale moim zdaniem za oceanem psują rasy poprawiając je w kierunku cech które były w przeszłości przez hodowców eliminowane- Jamnik ma być nieduży, zwinny i sprawny,cięty na zwierzynę , nie wielki,długi kanapowiec na łapach jak liszka. Co mi po takim wyglądzie??Takie psy i "typy" powinny być przez sędziów bezwzględnie eliminowane i nie dopuszczane do dalszej utrwalającej niepożądane cechy hodowli w rasach tzw pracujących. Zbyt wiele ras odeszło na kanapę z powodu takich kombinacji. Kryterium oceny wdłg mnie w jamnikach powinien być obwód klatki i wielkość- psy za duże odpadają. Jak ktoś chce mieć długiego dużego psa-proszę bardzo są jamnikogończe. DB vulpes i T.rex ( Boy z Łyczańskiego Brodu)

Autor: remington700  godzina: 20:33
Dziękuję Kol. canislupus4. Darz bór.