Piątek
23.09.2011
nr 266 (2245 )
ISSN 1734-6827

Psy myśliwskieTemat: problem z aportem  (NOWY TEMAT)

Autor: domel_mk  godzina: 08:17
Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem springer spanielki (forum.lowiecki.pl/read.php?f=13&i=92629&t=92629) i jak kolega Andrzej pisał w tym psie drzemią mozliwości trzeba je tylko obudzić. Aportu z wody nauczyła się podczas jednego wyjścia i teraz przynosi kaczki za równo z czystej wody jak i z szuwarów z ogromną pasją. Bobrowanie też nie stanowi problemu. Problem zaczyna się z aportem z pola ponieważ suka ignoruje wszelkie koziołki, kaczki, gołębie a kamienie wielkości brzoskwini które sobie sama znajdzie na podwórku aportuje bez najmniejszego problemu. Gdy próbowałem trochę na siłę przytrzymać jej koziołek w kufie to strzeliła na mnie focha na całe dwa dni. Co z tym fantem zrobić?

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 09:05
Gratulacje psiny! A z wody jak nosi to tylko do brzegu, czy do Ciebie? Jeśli do Ciebie to stopniowo zwiększaj odległość od brzegu, żeby musiała nosic po lądzie... Podczas treningu na ziemi "rozkręć" suke, zabawa koziołkiem, skrzydełko na wędce, albo jakiś "nielot"... Jakby co, pisz na priv... pozdrawiam, DB!!

Autor: domel_mk  godzina: 09:18
Z wody to staram się stać zaraz na brzegu aby nauczyć psa nie otrząsania się i bezwzglednego oddawania aportu i uniemozliwić mu próbę ucieczki z aportem. NIestety ale nie mam zbyt wiele wolnego czasu i nauka idzie nam powolutku.

Autor: D@N  godzina: 09:30
Witaj w klubie "springer spanieli angielskich". Oj kosztuje to czasu i pracy. Zwłaszcza gdy zaczyna się ze starszym psem. A jak jeszcze trzeba rozkręcać to i sporo potu z ciebie uleci :) Darz Bór D@N

Autor: domel_mk  godzina: 09:59
Suka ma pasję tylko trzeba ją odpowiednio uksztautować.. Niektóre ćwiczenia łapie w locie tak jak włóczkę, aport z wody, a z innymi ma problemy, wydaje się jakby się jej nie chciało. Zauważyłem że czym bardziej się do nas przywiązuje tym staje się karniejsza i z wiekszą chęcią wykonuje polecenia. Mam ją dopiero miesiąc z hakiem więc wszystko porzed nami.

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 14:14
domel, odwrotnie! aby nie uciekała i sie nie otrząsała - oddalaj się od niej... Springery świetnie aportują, problemy są gdy starszy pies ma juz jakieś złe nawyki, albo gdy sami dopuścimy do ich powstania... Ja na przykład przesadziłem z treningami na twardym aporcie, i z aportami markowanymi (spadajacymi)... Człowiek uczy sie na błędach, tradycyjny drewniany koziołek poszedł przez komin :D pozdrawiam, DB!!